Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Золоті ключі» – рекордсмени!

У Національному «Музеї Івана Гончара» відбувся вечір, присвячений 50-річчю від часу створення легендарного тріо
5 червня, 2018 - 09:57
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Тріо «Золоті ключі» у складі  відомих співачок: Ніни Матвієнко (сопрано), Марії Миколайчук (мецо-сопрано) і Валентини Ковальської (альт) нині стали рекордсменами. На ювілейному вечорі мисткині вокалу отримали свідоцтво «Книги рекордів України» про те, що їхній колектив найбільш тривало a cappella виконує українські пісні)!

Нагадаємо, учасниці тріо працювали у Хорі ім. Г. Верьовки. Своїм дебютом вважають пісню «Ой попід гай зелененький брала вдова льон дрібненький», яку виконали разом п’ять десятиліть тому на гостинах у Івана Миколайчука. До речі, з легкої руки цього актора колектив отримав назву — «Золоті ключі». Голоси співачок причаровували слухачів, а після того, як їх запросили записати фольклорні композиції для фільму «Пропала грамота», і виходу стрічки у прокат, можна сказати, що прийшла популярність до  «Золотих ключів».

1975 року Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук і Валентина Ковальська записали свій перший диск, до якого увійшли 22 народні пісні. За словами музикознавців, «це тріо унікальне, де три голоси не просто гармонійно злилися, а ніби розчинилися один в одному, творячи гімн українській пісні»! Крім концертів, співачки демонстрували й акторську майстерність, зокрема, озвучували картини режисера Олега Бійми. Наприкінці 1980-х вийшли повнометражні документальні фільми Василя Вітера: «Цвіт папороті», «Тризна. Іван Миколайчук», «Глибокий колодязь» за участю тріо.

Концертні програми «Золотих ключів» відбувалися в найпрестижніших залах, а також у різних містах і селах України. Аплодувала мисткиням і закордонна публіка (разом із Нілою Крюковою співачки гастролювали в Канаді, Англії, у Грузії, Франції, Польщі, Молдові та в інших країнах).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: