Форум відкрився «Фундаменталістом мимоволі» Міри Наїр. Найуспішніша в історії жінка-режисер із Індії представила стрічку про пакистанця, який працює на Волл-стрит і пережив 11 вересня. Цей фільм не входить в основний конкурс. До речі, у Венеціанському фестивалі Міра Наїр брала участь лише один раз і відразу перемогла. Це було 2001 року, фільм називався «Весілля в сезон дощів», нагадує mediaport.ua. Щодо конкурсу, то з поверненням Альберто Барбери на посаду директора фестивалю кількість конкурсантів трохи зменшили. Цього року їх лише вісімнадцять. Досі було двадцять і більше. Керівництво вирішило залишити найкращих, не роздуваючи конкурс випадковими стрічками.
У «невипадковий» список потрапив, наприклад, Кім Кі Дук. Культовий кореєць, який сам уперше побував у кінотеатрі в 34 роки, а знімати почав у 36, привіз на фестиваль свій вісімнадцятий фільм за шістнадцять років роботи. Називається він «П’єта». Стрічка, як і більшість робіт Кім Кі Дука, жорстока й важка. Починається все з того, що самотній парубок зустрічає жінку, яка називає себе його матір’ю...
Японець Такесі Кітано, що після десяти років повернувся до теми якудзи (японської мафії), покаже у Венеції «Беззаконня-2» (в іншому перекладі — «Лють-2»). Це продовження фільму дворічної давності, який уже тоді критики назвали вершиною кримінального японського кіно: мовляв, нічого путнього після «Беззаконня» на цю тему вже не знімеш. Ось живий класик і відривається.
У конкурсі можна буде побачити довгождану «Зраду» Кирила Серебреннікова. Тут чоловік і жінка дізнаються, що їхні другі половинки вже давно зраджують їм одне з одним. Разом із європейськими акторами Францискою Петрі та Деяном Лілічем у фільмі знялася солістка поп-гурту «ВІА Гра» Альбіна Джанабаєва.
Францію цього року представляють декілька фільмів, серед яких — «Після травня» Олів’є Ассаяса. Події відбуваються у Франції, яка ще не відійшла від студентських акцій 1968 року. Головний герой — ліворадикал Жіль — готовий робити революцію в усій країні, але все ніяк не зробить її в своєму особистому житті.
«Рай: Віру» — другий фільм із трилогії австрійця Ульріха Зайдля — теж покажуть тут. Першу частину «Рай: Любов» демонстрували в травні на Каннському кінофестивалі. Там стара головна героїня займалася секс-туризмом у Кенії, а тут (уже інша) — щосили намагається навернути австрійський народ на шлях католицизму. У третій частині «Рай: Надія» юна героїня поїде в табір позбавлятися невинності. Але це покажуть у Берліні наступного року.
Зі США на конкурс «приїхали» відразу чотири стрічки. Серед них — «До захопленості» Терренса Маліка. Як майже всі попередні роботи режисера, ця теж — про «одноповерхову Америку». Цього разу Малік помістив у неї подружню пару, яка ніколи не любила одне одного. Головні ролі у фільмі зіграли Бен Аффлек, Ольга Куриленко та Хав’єр Бардем. Торік майстер переміг у Каннах із «Древом життя». До цього паузи між виходами його фільмів тривали по п’ять-сім років, а ще був дуже затяжний період — цілих двадцять (1978 — 1998). І тут раптом друге дихання: щороку — фільм, плюс ще три — у роботі.
«Найбільш американський» режисер наших днів Пол Томас Андерсон зняв фільм «Майстер» із Філіпом Сеймуром Гоффманом і Хоакіном Феніксом. Після фільмів про порноіндустрію («Ночі в стилі бугі») та нафтову індустрію («Нафта») Андерсон зняв кіно про індустрію релігійну.
Легендарний Брайан ле Пальма («Обличчя зі шрамом», «Недоторканні», «Місія нездійсненна») свій новий фільм — «Пристрасть» — зняв у Європі. Це трилер про двох дівчат, які дуже сильно ненавиділи одна одну.
Позаконкурсна програма порадує новими фільмами Амоса Гітая, Ліліани Кавані, Роберта Редфорда і Спайка Лі.
Потужний і безкомпромісний Олексій Балабанов покаже філософську притчу «Я теж хочу» без акторів-зірок, зате із зіркою-музикантом: одну з ролей у фільмі грає Олег Гаркуша з групи «АукцЫон». Нещодавно в інтерв’ю Олексій Октябринович сказав буквально таке: «І ось тепер думаю, що помру. Тому що здоров’я вже ніяке». Можливо, саме тому він уперше за шістнадцять років відвів собі невелику роль у власному фільмі. А от португалець Мануель де Олівейра у свої сто три роки знімає Жанну Моро і Клавдію Кардинале (фільм називається «Гебо і тіні»), працює нарівні з іншими режисерами над кіноальманахом «Історії про кіно», а наступного року планує вихід свого нового фільму з різкою, як для католика, назвою — «Церква диявола».
Триватиме найдавніший у світі кінофестиваль до 8 вересня. Його журі цього разу очолить американський режисер Майкл Манн.