Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Звіт перед... Музами

Концертним «залпом» у Національній філармонії завершився Фестиваль мистецтв «Шевченківський березень»
10 квітня, 2009 - 00:00
ФОТО АВТОРА

Цього року фест пройшов уп’ятнадцяте і був присвячений 195-річчю від дня народження великого Кобзаря. По суті, «Шевченківський березень» — це серія звітних концертів Київського інституту музики імені Р. Глієра (до 2008 року — Київське державне вище музичне училище ім. Р. Глієра). Зазначимо, що об’єднання декількох музичних звітів в одну фестивальну програму створило неповторну святкову атмосферу концертів як для виступаючих, так і для слухачів.

Цей музичний форум був наповнений найрізноманітнішими заходами. Звучала академічна, фольклорна та естрадна музика, виступали симфонічний, духовий, народний оркестри, жіночий та камерний хор, капела бандуристів, ансамбль струнних інструментів. Також пройшов концерт переможців Студентського конкурсу композиторів пам’яті Івана Карабиця.

Кульмінаційним концертом став творчий звіт, який об’єднав кращі виступи студентів. Програма складалася з творів різних стилів та епох. Овації та захоплення публіки викликало віртуозне виконання «Варіації на тему Паганіні» (С. Асламазян), в якому струнний квартет прекрасно відчув і втілив дух епохи. Вразили також запальні танцювальні ритми Фуоко (Р. Дієнс) у майстерному виконанні гітариста Сергія Пархоменка. Дуже сподобався слухачам і виступ володаря золотої медалі «Всесвітніх Дельфійських ігор» Олександра Киреєва. Музикант виконав досить складний твір — каватину Алеко з однойменної опери С. Рахманінова. А яскравим сплеском вечора стала поява на сцені квартету саксофоністів, який представив твір Х. Віберні «Африка». Легкість звуку, плавність та мелодійність голосів у жвавому темпі твору захопило слухачів, і їхні думки поринули в далеку країну. З «полону» африканських мотивів публіку вивів Жіночий хор, який то зі стриманою статикою майже промовляв «Вечірню молитву» (І. Алексійчук), то захоплено, з елементами аутентики, виконував «Чотири російські народні пісні», які так і «дихали» в кожній фразі фольклорними джерелами (І. Стравінського).

У другому відділенні виступили оркестри училища. Зокрема, Оркестр народних інструментів виконав твори Дж. Россіні та А. Кос-Анатольського. Цікаво було почути увертюру до опери «Поет і селянин» Ф. Зуппе, інструментування якої зробив диригент Володимир Дума, і під його ж керівництвом виконав духовий оркестр. Завершив фестиваль яскравий виступ симфонічного оркестру Київського інституту музики. Цей творчий звіт продемонстрував, наскільки талановиті студенти Київського інституту музики, який зараз проводить вже 141-й учбовий рік. І залишається впевненість, що Музи будуть і надалі підтримувати та надихати молодих музикантів у підкоренні високих вершин майстерності.

Лідія НОВОХАТЬКО
Газета: 
Рубрика: