Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«5-й канал» покаже Україну очима іноземців

Валентина МОРОЗОВА: «З екранів телевізорів глядачі дізнаються про людей, які є «містком» між Європою та Україною»
2 вересня, 2013 - 10:40
ФОТО НАДАНО ВАЛЕНТИНОЮ МОРОЗОВОЮ

Чимало українців шукають кращого життя за кордоном. За різними оцінками еміграція досягла позначки від 6 до 8 млн людей. Утім, вистачає й іноземців, які Україну по праву називають своєю другою домівкою. Вони відкривають тут бізнес, заводять родини, долучаються до культури, прямо чи опосередковано впливаючи на наш соціум. Саме таким людям, які приїхали працювати в нашу країну, «5-й канал» присвятив нову програму «Експати», яка вийде в ефір у новому телевізійному сезоні. Прем’єра передачі відбудеться 31 серпня о 22.00.

Як розповіла «Дню» автор і ведуча програми Валентина Морозова, запропонований «5-м каналом» продукт фактично перший на українському ТБ, що розповідатиме про експатів. До того ж, не лише змістом та форматом, а й орієнтацією на позитив — суттєво відрізнятиметься від тенденційних передач у нашому телеефірі.

— Цим проектом ми хочемо повернути українське ТБ до позитиву. Сьогодні в телевізорі так багато негативних, скандальних проектів, які пропагують злість та нетерпимість у суспільстві, що часом його не хочеться дивитися. Натомість «Експати» — позитивна й мотивуюча програма, — розповіла телеведуча Валентина Морозова. — Наші герої власним прикладом показують, що, не зважаючи на бюрократію та поганий інвестиційний клімат, в Україні можна чесно заробляти гроші та займатися тією справою, яку любиш. До того ж — не лише українцям, а й іноземцям. Ми розповімо глядачам десятки цікавих історій про іноземців, які живуть в Україні, займаються тут бізнесом, створюють робочі місця та сплачують податки. Власне, про людей, які є «містком» між Європою та Україною.

За концепцією, кожен випуск програми буде присвячено двом вихідцям з однієї країн. У жанрі інтерв’ю ведуча цікавитиметься в іноземців їхнім способом життя в Україні — роботою, відпочинком, побутом, культурним дозвіллям.

— Ми розповідатимемо про іноземців, які навчилися не лише заробляти в Україні гроші — й чималі, а й вивчили нашу мову, культуру, звичаї. І наразі сприймають їх як своїх рідних. Сподіваюсь, що програма не просто покаже Україну очима успішних іноземців, а й допоможе самим українцям переоцінити свою країну. Дехто з учасників проекту прямо звертається до молоді зі словами про те, що в Україні добре жити, і звідси не варто виїжджати, — продовжує ведуча. — Ми не показуватимемо шаблонів та стереотипів, які існують у суспільстві про певні країни, ми надамо українському глядачеві право скласти власне враження про країну, звідки приїхав герой програми, та Україну, — якою він її побачив.

За словами Валентини Морозової, першими героями для участі у проекті було обрано вихідців із країн, ментально близьких Україні — Польщі, Грузії, Італії та Іспанії. Історії експатів покажуть іншу Україну українцям та цивілізованому світові.

— Спілкуючись з іноземцями в Україні, помітила, що більшість із них, передусім, цінують українську гостинність. Вірю, що наша програма хоча б частково стане противагою тим іноземним телепродуктам, які завдають нашій країні репутаційних втрат. Згадаймо, як напередодні Євро-2012 частина іноземних ЗМІ паплюжили Україну, повідомляючи про нечуваний расизм та неофашизм, — зауважує Валентина Морозова. — Ми покажемо Україну власне очима іноземців. Без режисури. Такою, якою вони її сприйняли, оцінили та полюбили.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: