Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Без табу»: зміна жанру

1 березня, 2002 - 00:00

Весняне оновлення природи співпало з нововведеннями у структурі програми Ольги Герасим’юк «Без табу». Крім нового часу виходу у ефір, поступово зазнає істотних змін і первинний задум передачі — шоу у стилі такої собi мильної опери. «З березня ми плануємо показати декілька програм, де на перший план вийдуть резонансні теми, що зачепили наше суспільство, — пояснює ведуча. — Ми поєднуємо документальну драму з гострими і роздумами про причини події. Драма виводиться на більш глибокий рівень: від особистого — до загального. Можна спробувати назвати це так: документально-соціальна драма».

6 березня виходить «Без табу» про трагедію сім’ї Солтисів. Автори збираються розглянути сімейну катастрофу не тільки з точки зору кримінального акту, але і проаналізувати — чому таке могло трапитися з людиною, які мотиви її вчинку? «Посперечатися про них, подумати — чому це стало можливим. Хочеться поговорити про причини того, що трапилося з нашим емігрантом там?» У програмі буде показано деякі матеріали, зібрані під час поїздки знімальної групи Герасим’юк до Каліфорнії. Більш повний виклад історії злочину українського емігранта Миколи Солтиса автори збираються представити глядачеві у документальному спецпроекті, що виходить незабаром.

Другу програму березня присвятять історії викрадення українських моряків піратами в Індійському океані. 14 січня 2002 року за двадцять кілометрiв від побережжя Сомалі було захоплено ліванське судно «Принцеса Сара». Захопивши екіпаж судна, вісім чоловік з якого були українцями, пірати зажадали викупу у 200 тисяч доларів. За свідченням посольства України у Лівані, пірати отримали свій викуп, а звільнена команда перейшла на борт прибулого до місця подiї французького фрегата. Українські моряки, що побували у заручниках у піратів XXI століття, стануть гостями програми Ольги Герасим’юк.

Дві наступні програми присвячені проблемам медицини і навколомедичних чуток, котрі щодня приголомшують обивателів. Одна з тем — так звана «справа львівських лікарів», що стала об’єктом пильної уваги після того, як 13 серпня, за повідомленням правоохоронних органів, у Львові було «розкрито» групу лікарів, звинувачених у незаконному продажу людських органів. Утiм висловлювалися думки, що подібні обвинувачення є політичною провокацією і не грунтуються на достовiрнiй iнформацiї. «Ми спробували розібратися, — говорить Ольга Герасим’юк, — навіщо і чому львівські лікарі були названі без суду і до закінчення слідства — злочинцями. Чому зв’язали воєдино дві історії, широко розтиражовані нашою пресою, і хто у цьому зацікавлений. Ці історії дуже яскраво відтворюють тяжке становище нашої медичної системи, котра відкидає медицину України на десяток років назад».

У квітні характер програм не змінюється: наступна тема «Без табу» — насильство над жінкою у сім’ї. «Ми хочемо торкнутися проблем, — говорить Ольга Герасим’юк, — про які у нас не прийнято говорити вголос. Знущання над жінками в сім’ї у нас далеко не епізодичні, але чомусь вважаються нормальними. І природно, жінки вимагають, але не можуть отримати захисту з боку правоохоронних органів. Подібні програми — це не тимчасовий цикл. Хочемо, щоб глядач міг з’ясувати — що стоїть за деякими сенсаційними повідомленнями у пресі».

Михайло МАЗУРІН, «День»
Газета: 
Рубрика: