Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чарівність німого кіно

6 березня, 2013 - 18:45
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ РЕЖИСЕРА МІШЕЛЯ ХАЗАНАВІЧУСА «АРТИСТ» / ФОТО З САЙТА BADISCHE-ZEITUNG.DE

8 березня, о 17.10, телеканал «1+1» покаже фільм режисера Мішеля Хазанавічуса «Артист».

Оскароносну стрічку французького режисера кіноакадеміки визнали кращою 2011 року. У чорно-білій картині, яку знято у стилі німого кіно, розповідається про Голівуд 1927 року. Відомий актор німого кіно Джордж Валентайн (Жан Дюжарден) намагається боротися проти викликів часу — присутності звуку в кінематографі. Допомігши закоханій в нього красуні Пеппі Міллер (Беренис Бежо) дебютувати в кінематографі, Валентайн не розуміє її бажання зніматися зі звуком, адже особисто він переконаний, що присутні на знімальних майданчиках мікрофони тільки псують ефект. Утім, провідні студії вперто відмовляються продовжувати знімати кіно без звуку. На знак протесту Валентайн сам створює німу стрічку «Сльози любові». Утім, прем’єра його режисерського дебюту співпала з прем’єрою нової звукової комедії «Мушка» за участі його коханої Пеппі Міллер. Відтак, популярність та авторитет Валентайна «згасає» пропорційно сходженню на зірковий Олімп нової улюблениці глядачів Міллер.

Романтична комедія «Артист» отримала відразу п’ять оскарів, зокрема, статуетки за «кращий фільм», «кращу режисерську роботу» та «кращу чоловічу роль». Крім цього, Жан Дюжарден удостоївся відзнаки «за кращу чоловічу роль» на 64-му Канському кінофестивалі та престижної премії «Золотий глобус» у категорії «Краща чоловіча роль — комедія або мюзикл».

Своїм «Артистом», якого 8 березня побачать глядачі «Плюсів», режисер Мішель Хазанавічус показав світові, що й в ХХІ столітті від перегляду романтичного чорно-білого кіно без звуку глядачі зуміють отримати неповторні враження.

Газета: 
Рубрика: