Топ-новиною тижня стало обговорення механізмів пошуку коштів, потрібних новому уряду для забезпечення соціальних обіцянок колишнього уряду та здійснення власних планів. Майбутнє внесення змін до держбюджету широко обговорювалося вітчизняними каналами, й основна ідея цього обговорення була озвучена політичними суперниками нової команди — мовляв, взявся за гуж, не кажи, що не дуж, розказуйте, звідки візьмете гроші на задоволення всіх очікувань, ініційованих вами в запалі передвиборної боротьби. І тут же видавався очікуваний результат: а ніде не візьмете. Приблизно в такому ключі подавав тему Ігор Шурма в ранковому ефірі ТРК «Ера» (УТ-1).
А економічним «телемарафонцем» тижня був Анатолій Кінах, який всім по черзі телеканалам розказував про системність у економіці та про те, як це важливо. У підсумковому «ТСН» він же замінив Тимошенко, яка «пообіцяла, але не прийшла», тому що уряд працює в авральному режимі, й навіть ночами. І все в пошуках джерел цих самих коштів. Поки обіцяють знайти, навіть незважаючи на «прихований бюджетний дефіцит». Практично таким же частим гостем телестудій був і Віктор Пинзеник, який конкретизував і розтлумачував, перекладаючи загальнодоступною мовою, макроекономічні поняття. Ну й безумовним хітом інформаційних програм було цитування полум’яної промови Президента на зустрічі з підприємцями на тему «прошу й вимагаю хабарів нікому не давати». Може воно так і треба — боротися з корупцією навіюванням?
Новий виток обговорення отримало й отруєння Ющенка, з новими подробицями.
Більш глобально поговорити про те, що відбувається із суспільством, яке опинилося всередині «політико-кримінального детективу», запропонувала учасникам програми «Я так думаю» Ганна Безулик. І дійсно, після інформаційних сюжетів про резонансні самогубства у нас практично немає ніякого продовження. На телеекранах не видно експертів-криміналістів, можливо тому, що реально незалежних експертів у цій галузі у нас таки немає. У результаті народ додумує сюжети сам, не вірячи офіційним версіям. Стосується це й розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, й можливих механізмів уникнення правової відповідальності екс- президентом, нібито, обговорених ще під час виборчої кампанії. Загалом, доказів того, що розслідування резонансних справ відбуваються тепер «безпрецедентно відкрито», не набралося. Не менш важливий аспект — залучення ЗМІ до системи, що повинна забезпечувати відвертість влади. Поки ж журналісти часто стають заручниками інформаційних воєн, оскільки мають доступ до дозованої інформації, зокрема й щодо розслідування резонансних справ. Хоча справедливим є твердження, що відкритим має бути суд, а слідство не повинно бути публічним і «відбуватися у прямому ефірі».
Особливо очікуваними минулого телетижня можна назвати дві події — перший після виборів «вихід у люди» В’ячеслава Піховшека в спільному з Ольгою Герасим’юк проекті «Йду на Ви» («1+1») і початок оновленого мовлення «першого українського інформаційного каналу» — «5-го». У «Йду на Ви» розглядали можливість притягнення до відповідальності Леоніда Кучми. Причому найцікавішим у ток-шоу було не обговорення заданої теми запрошеними, а іронічне «покусування» Ольгою Герасим’юк свого співведучого — «за заслуги перед режимом». Може, й не можна сказати, що перший випуск програми вийшов невдалим, але поки цікавіше сам факт виходу нового ток-шоу.
Розчарувала й обіцяна прем’єра «першого інформаційного». Поки, крім незначних змін у сітці мовлення та оновлення телестудійного інтер’єру, особливих новин не спостерігається. Сказати, що новини «5 го» стали швидшими йширшими за всі інші теленовини, підстав немає. Але віриться, що нам представлене не все з обіцяного. Хоча «ексклюзив» був — членів уряду опитували на предмет дотримання посту. Тимошенко заявила, що й тут буде всім прикладом, міністр освіти признався, що пост йому «не потягнути» — через надто великі навантаження. Рибачук повідомив, що при його 15- річному стажі вегетаріанства пост — поняття більше духовне. Подібні короткі прозріння, поки їх не забалакали, ще цікаві.
Темі отруєння Віктора Ющенка присвятили свій «Подвійний доказ» Вахтанг Кіпіані та Анатолій Борсюк. Також детектив, і також політико-кримінальний. І з такими ж складними перспективами його закінчення.