Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи будуть на «Новому» нові новини?

28 січня, 2005 - 00:00

Наступного понеділка в телевізійний ефір повертається інформаційна програма «Репортер» («Новий канал»). І хоча останнім часом на «Новому каналі» сталися масштабні кадрові зміни (нагадаємо, що на початку року звідти пішов — зі значною частиною журналістів — Олександр Ткаченко, і місце голови правління зайняла колишній програмний директор телеканала Ірина Лисенко), повернення «Репортера» — для українського ТБ подія символічна. Розказати про неї детальніше «День» запропонував шеф-редактору новин «Нового» (який раніше очолював на телеканалі міжнародний відділ) Володимиру МЖЕЛЬСЬКОМУ.

— 31 січня «Репортер» повертається в ефір. Яким він повернеться? І наскільки зміни в ефірі «Нового» пов’язані з переформатуванням каналів у рамках медіа-холдингу, до якого він входить (що планувалося ще минулого року)?

— Дійсно, з 31 січня «Репортер» знову буде в ефірі. Згодом ми постараємося, так би мовити, влитися в позиціонування холдингу й працювати як єдина структура з тими каналами, які входять на даний момент до холдингу: маються на увазі ті канали, де є новини (тобто ICTV і СТБ. — Ред. ). У перші дні особливої різниці в наповненні глядач побачити не зможе, й це зрозуміло, оскільки зараз головна тема — післявиборна програма Віктора Ющенка, його закордонні візити тощо. Тому політика в нас, звісно, буде присутня. Щоправда, ми спробуємо її подавати у свіжому, незвичному вигляді, шукати способи подання інформації прості, душевні, зрозумілі всім глядачам «Нового». Що стосується нового позиціонування телеканала як більш молодіжного та просунутого, то зрозуміло, що на новини це позиціонування саме по собі відразу повністю поширитися не може. Тому що новини мають бути передусім новинами.

Щодо зовнішніх змін, то йдеться, зокрема, про зміну часу виходу «Репортера» в ефір: ми свідомо йдемо на 21.00, це буде 20-хвилинка плюс п’ять хвилин спорту — 7 днів на тиждень. Поки йдеться про один випуск «Репортера» на день. Крім того, тільки на нашому каналі буде ще підсумковий випуск новин спорту о 24.00, також п’ятихвилинка, також 7 днів на тиждень. Найсвіжіші новини українського та світового спорту на цей момент — звіт про події в ефірі вже через хвилину після їх закінчення.

— Бренд «Репортер» багато в чому пов’язувався з командою Ткаченка. Нинi команда на каналі значно оновлена. Як ви вважаєте, можливо, варто було б узагалі змінити назву програми?

— «Репортер» — це, справдi, певний бренд, але він не належить Олександру Ткаченку, якого ми всі поважаємо й цінуємо. До речі, від Олександра Ткаченка у нас залишилося дуже багато — ми навчилися з ним працювати, ми навчилися розуміти, як робити новини, і, до того ж, значна частина журналістів, які формували кістяк команди, залишилися на каналі. З колишніх ведучих, наприклад, у нас залишилися в штаті Оксана Павлова і Павло Кужеєв. Хоча, звісно, ми добиратимемо нових людей. І добираємо. У нас зараз постійні проби, зокрема — й на ведучих. І ми намагаємося шукати цікавих людей, аби трохи оновити кров, залучити свіжі сили, що допомогло б нам працювати по-новому, по-репортерському. А поміняти бренд повністю... Ми не вбачаємо в цьому сенсу. Ми працювали з маркетологами, працювали з іншими службами й вирішили, що «Репортер» все-таки повинен залишатися по-справжньому репортерським. І ми зараз будемо старатися вкладати в назву «Репортер» відповідні їй значення. А це передбачає свіжу інформацію, оперативне подання, цікаве, по можливості, ексклюзивне відео.

— Свого часу однією з «фішок» «Нового» був також «Спецрепортер». Чи повернеться в ефір ця програма?

— Є велике бажання. Хоча не факт, що це станеться найближчим часом і програма виходитиме щотижня. Однак, якщо ви бачили наш фільм «Особливості національної інавгурації», який передував інавгурації Президента, то можете оцінити, що команда залишилася й люди насправді вміють і хочуть працювати.

— Який ваш прогноз щодо перспектив новинного мовлення в країні при новій владі?

— Усе тільки будується, а ми вже прогнозуємо... Від нас, журналістів, давно чекали того, щоб ми говорили про всіх і все. І я думаю, зараз ми, люди, які працюють у газетах, на радіо, на ТБ, повинні скористатися своїм правом говорити. І дати можливість зрозуміти глядачам (читачам, слухачам), що ми вміємо говорити, при цьому вміємо говорити правду й не перекручувати фактів, як це було до помаранчевої революції, під час революції (хоча, напевно, й після революції деякі продовжують займатися тим самим). Тож треба навчитися просто працювати по-справжньому, по-репортерському.

— З приводу «навчитися працювати»... Як ви вважаєте, чому, хоча епоха прямих директив для журналістів начебто закінчилася, як і раніше, інформаційні програми на багатьох телеканалах залишаються схожими в підбірках новин?

— Напевно, дається ще взнаки ажіотаж революції й плюс, напевно, те, що люди просто звикли постійно працювати в одному ключі. Якщо йдеться, наприклад, про Президента, то постійно — п’ять- сім-десять років поспіль — показували поїздки Президента, висвітлювали його роботу. І якщо вже говорити про Президента, то варто говорити про його вплив, про його контакти, а не просто давати в одному випуску десять сюжетів про Президента.

Щодо безпосередньо «Репортера», то ми не хочемо розповідати просто про Президента, хоча поважаємо Віктора Ющенка й розуміємо, наскільки було важливо для країни, щоб про нашу Україну дізналися в усьому світі. Але ми маємо людям показувати, як у нас все йде на сьогоднішній день, як у нас складаються відносини з тією ж Росією, де Віктор Ющенко вже побував, з тими ж європейськими структурами. Не просто розповідати про подорожі Президента, а давати людям зрозуміти, що це нам дає, як ми далі із цим житимемо. Одним словом, робити нормальні новини для нормальних людей.

Розмовляв Михайло МАЗУРІН, «День»
Газета: 
Рубрика: