На території будинку класика в Стратфорді-на-Ейвоні початі перші за 150 років розкопки. Археологи вже виявили осколок пивного кухля, можливо, власноручно розбитого великим англійським драматургом, і уламок глиняної курильної трубки, а також монету одного пенсу ХIХ століття, повідомляє ІТАР-ТАКС з посиланням на газету The Guardian. Дослідники пов’язують великі надії з цими розкопками біля будинку Вільяма Шекспіра, купленого ним 1597 року. «Можливо, вони приведуть до зміни нашого уявлення про драматурга», — вважає керівник освітньої програми Фонду збереження місця народження Шекспіра Пол Едмондсон. У ході цих розкопок, шекспірознавці сподіваються, зокрема, знайти відповідь на питання, чому драматург нічого не написав у цьому будинку, в якому поселив свою родину, а вважав за краще працювати в іншому місці, де він тримав свої книги, необхідні йому для роботи, і де він мав спокій для творчості. А британське видання The Times опублікувало 10 маловідомих фактів про автора «Ромео і Джульєтти»:
1. Попри те, що нещодавно в Лондоні було представлено нібито єдиний відомий на сьогодні прижиттєвий портрет великого драматурга, ніхто досі не може з точністю сказати, як же насправді виглядав Шекспір.
2. Весілля 18-річного Вільяма Шекспіра з Анною Гатавей, дочкою місцевого поміщика, яка була на 8 років старшою за нього, було викликане вагітністю дівчини. Молодий Шекспір був змушений прохати спеціального благословення на шлюб у єпископа міста Вустер.
3. Заповідане Шекпіром Анні «другогатункове ліжко» було зовсім не принизливим дарунком, як вважалося раніше, а навпаки, романтичним символом, який нагадує про перше подружнє ложе.
4. Не дивлячись на те, що дія п’єс Шекспіра розгортається в найрізноманітніших куточках Європи, у тому числі у Франції та Італії, сам драматург, найімовірніше, ніколи не полишав Англію.
5. Шекспір збагатив англійську мову на 1700 нових слів!
6. Фінал знаменитої п’єси Шекспіра «Король Лір» протягом 150 років вважався настільки сумним, що твір, впродовж усього цього періоду, ніколи не ставили в оригіналі.
7. За життя драматурга його найпопулярнішим твором вважався маловідомий зараз вірш «Венера і Адоніс».
8. Як мінімум дві п’єси Шекспіра безслідно зникли з літературної спадщини драматурга: Love’s Labour’s Won («Звитяжні зусилля кохання») і Cardenio («Карденіо»).
9. Улюблена тема двійнят, наявна як у «Дванадцятій ночі», так і в «Комедії помилок», була запозичена Шекспіром із власного життя. 1585 року в нього народилися двійнятка: син Хемнет, який помер у дитинстві, і дочка Джудіт, яка дожила до 77 років.
10. Найпершою екранізацією твору Шекспіра став фільм «Сцени з «Короля Джона», головну роль у якому зіграв відомий англійський актор Герберт Бірбом Трі. Стрічку було створено 1899 року.