5 вересня минув двомісячний термін, відведений Петром Порошенко на завершення основних будівельних робіт
На горі Карачун під Слов’янськом Донецької області вже тривалий час ведуться роботи з відновлення фундаменту для телевежі, знищеної бойовиками. Нагадаємо, 17 квітня 2014 року група озброєних осіб здійснила захоплення будівлі Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення України, який базувався на Карачуні. Після того зловмисники відключили трансляцію всіх українських телевізійних каналів у регіоні, замість яких налагодили мовлення російського ТБ. 1 липня 2014 року, в результаті боїв, вежа була повністю зруйнована. Бойовики цілеспрямовано «били» в координати телевежі.
Під час урочистих заходів з нагоди другої річниці визволення Слов’янська Президент України Петро Порошенко доручив відновити протягом двох місяців телевежу на Карачуні. Але доручення не виконали – щогла зведена лише на третину.
На якому етапі зараз відновлювальні роботи – «День» спитав у Сергія ПОПОВА, керівника Антикризового медіацентру, який ретельно стежить за відновленням телемовлення на сході
«Сьогодні хід будівництва – це дві секції за три дні. Довго, але це роботи підвищеної складності – потрібно, щоб не було відхилень, рівняти кожну секцію металевими підкладками, що потребує часу. Всього за проектом 24 секції, 11 з них уже готово, ще треба 13 – значить, 26 днів мінімум. Крім того, встановлюватимуться розтяжки від вітру сталевими канатами, що триватиме тиждень. При цьому треба враховувати, що при поривах вітру більше, ніж 9 метрів на секунду, будівельні роботи не проводяться через небезпеку для самих монтажників. Міністерство інформаційної політики озвучило дату завершення будівельних робіт на телевежі – середина жовтня, але я би поправив – початок листопада.
Крім того, завершення будівельних робіт не буде збігатися у часі з введенням в експлуатацію. Адже після спорудження щогли, почнуть встановлювати і ретрансляційне обладнання – передавальні антени і панелі, що займе приблизно тиждень. Але запустити телевежу маємо точно до зими, аби уникнути зимової негоди і перших заморозків, що ускладнять роботу».