18 листопада 1870 року голуби офіційно стали французькими поштарями. Таке рішення було прийнято поштовою адміністрацією під час облоги Парижа.
Пошта для Парижа готувалася в Турі: повідомлення фотографували, зменшували й ховали в порожнинці гусячого пера. Такі пір’їнки заклеювали воском і прив’язували до поштового голуба. Один голуб міг нести 15 — 20 таких повідомлень. А в самому Парижі було відкрито «голубиний поштамт», де повідомлення приймали і розшифровували. Птахи летіли крізь постріли та шрапнель, отримували поранення, втрачали зір — але незмінно прилітали до пункту призначення. До речі, поштові голуби доставляли не лише військові депеші, а й приватні листи.
Голуби-поштарі були такими ефективними, що ворожа сторона навіть почала з ними боротися «ескадрильями» соколів. Завдяки своїй унікальній просторовій пам’яті й витривалості голуби міцно увійшли в коло помічників людини. Відомий факт, що одному поштовому голубу №888 англійської армії навіть було присвоєно звання полковника.
Тож птахи, які тепер мирно обсідають усі карнизи та пам’ятники, не такі й безтолкові, як може видатися. Адже вони можуть похвалитися реальними бойовими заслугами свого виду.