Цього року на конкурс було надіслано 3217 конкурсних робіт з 820 навчальних закладів усіх областей України, а також із Польщі, Болгарії, Греції, Грузії, Росії, Білорусі, Придністров’я та інших країн-сусідів. Перемогу в 20 номінаціях здобули 30 кращих редакцій України, Польщі, Болгарії, Греції, Грузії, Росії та Придністров’я. Головну перемогу в конкурсі — у номінації «Краще медіа XVI Міжнародного конкурсу шкільних медіа» — здобула газета «Мариинские ведомости» Одеської Маріїнської гімназії.
Голова Національної спілки журналістів України Олег НАЛИВАЙКО вважає: «Якщо сьогодні наші дорослі медіа не завжди можуть бути прикладом розвитку медіа-світу, то приклад розвитку шкільних медіа ми можемо показати багатьом розвинутим демократичним країнам. Ми зацікавлені у вихованні майбутніх професійних журналістів, а також у вихованні майбутніх споживачів медіа-контенту». Ще одним з головних організаторів конкурсу є Національна академія педагогічних наук України. Завдяки підтримці цієї установи Міжнародний конкурс шкільних медіа став одним із механізмів впровадження медіа-освіти в Україні.
«Міжнародний конкурс шкільних медіа — це подія, яку разом проводять дві потужні національні установи: Національна академія педагогічних наук України і Національна спілка журналістів України. Це вже їхня візитівка, також візитівка країни. Це добрий приклад синергії: з одного боку НСЖУ розвиває кількість майбутніх журналістів, повагу до професії, виховує нових читачів, глядачів, слухачів засобів масової інформації, нову якість своєї інформаційної галузі; НАПНУ працює над тематикою впровадження медіа-освіти, це дуже важлива тема. Наразі тривають дискусії, якими повинні бути шляхи та терміни. Для Миколаєва — це подія: понад 300 колишніх, нинішніх, завтрашніх журналістів збираються в місті», — розповідає президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа Гліб Головченко.
Миколаїв — столиця юнкорівського руху. Так позиціонують місто протягом останніх кількох років. Це стало можливим завдяки багаторічній підтримці конкурсу з боку міського голови міста 2000—2013 років Володимира Чайки, який до останньої хвилини свого життя підтримував цей захід. «Пишаюся тим, що саме Миколаїв став столицею юнкорівського демократичного руху в Україні. 2000 року я вперше обійняв посаду міського голови міста Миколаєва, і за два роки конкурс шкільних газет отримав статус національного. А зараз це вже міжнародний конкурс шкільних медіа. Підтримуючи проект, ми взяли на себе велику відповідальність. Виконком Миколаївської міськради та депутатський корпус усі роки підтримував конкурс не тільки фінансово, а й організаційно», — підкреслював неодноразово Володимир Чайка, який прагнув зробити Миколаїв європейським містом.
Не був би можливим конкурс і без голови Національної спілки журналістів України 1997—2012 рр. Ігоря Лубченка, який також до останнього подиху турбувався про його долю. «На зміну Ігорю Федоровичу прийшов Олег Ігорович Наливайко, який продовжив підтримку конкурсу та всіляко сьогодні сприяє його проведенню. Сьогодні НСЖУ поглибила роботу над цим питанням. Так збіглося, що конкурс з національного став міжнародним. І Олег Ігорович також сприяє залученню якомога більшої кількості учасників із-за кордону, допомагає у залученні партнерів. Я думаю, буде глибоко символічно, що певні номінації цього року буде названо на честь І. Ф. Лубченка й В. Д. Чайки. Ми вважаємо, що номінація, яка буде спеціальною з точки зору захисту свободи слова або за мужність тих людей, які відстоюють позицію свободи слова, могла б носити ім’я І. Ф. Лубченка», — говорить президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа Гліб Головченко.
Міжнародний конкурс шкільних медіа — це захід №1 юнкорівського руху в Україні, що досяг своїх масштабів лише завдяки підтримці численних партнерів, серед яких органи державної влади, національні медіа, посольства, міністерства, міжнародні організації. Щороку конкурс підтримує і газета «День», нагороджуючи кращих, на погляд видання, конкурсантів інтелектуальними подарунками. Протягом багатьох років конкурс підтримує Представництво Європейського Союзу в Україні. 2007 року було започатковано спеціальну номінацію «Кращий матеріал на тему євроінтеграції України». За цей час сотні юнкорівських матеріалів, присвячених євроінтеграційному процесу України, взяли участь у конкурсі. А 2011 року для нагородження переможців у номінації на конкурс завітав Посол ЄС в Україні 2008—2012 рр. пан Жозе Мануел Пінту Тейшейра. Цього ж дня у Миколаєві було розпочато святкування Дня Європи — вперше в історії міста.
Спалахи фотокамер, прямий ефір на телеканалі, зустрічі з цікавими людьми та майстер-класи, нагороди та шана, а головне — неповторне спілкування з однолітками з різних країн світу — все це запам’ятається юним кореспондентам. «До зустрічі на XVII Міжнародному конкурсі шкільних медіа 2014 року в Миколаєві», — так будуть прощатися юнкори завтра, коли поїдуть до своїх домівок ділитися враженнями та здобувати нові перемоги на журналістській ниві.