Міжнародний фестиваль «Таврійські ігри» завжди був значною подією в мистецькому житті України. Тому цікаво було побачити й оцінити показ подій цьогорічного, вже дев’ятого за рахунком, фестивалю на вітчизняному телебаченні.
Цього разу телевізійну трансляцію з «Таврійських ігор» вели два телеканали: УТ-1 та ICTV . І якщо для Першого національного це вже стало традицією, то для «Зірки телебачення України» це був дебют. Забігаючи наперед, зазначимо, що якби не ICTV, то багато найцікавіших подій і виступів відомих співаків залишилися б поза увагою телеглядачів, для яких саме телетрансляції є єдиною можливістю відчути атмосферу фестивалю, познайомитися з новими молодими виконавцями і знову почути відомих естрадних співаків.
Показ цьогорічних «Таврійських ігор» на УТ-1 не можна назвати вдалим. По- перше, така подія заслуговувала на більший ефірний час, аніж дві години прямих трансляцій та півгодинний «Щоденник фестивалю». А, по-друге, час для прямих включень було вибрано не найкращий, бо не узгоджувався із графіком виступів запрошених на фестиваль зірок, які закінчувалися далеко за північ. Можна зрозуміти, що на вибір часу трансляцій впливали усталена сітка вечірніх телепередач та необхідність поділяти ефірний час на каналі з іншою телекомпанією.
Як результат, прямі трансляції припинялися у найцікавіші моменти. Наприклад, глядачі УТ-1 не змогли побачити кульмінацію концерту Земфіри, яка чи не єдина з нинішнього покоління російських співаків не викликає роздратування. Таким же чином майже на самому початку було припинено трансляцію виступу білоруського гурту «Ляпіс Трубецькой». Якимось звуженим видався і показ конкурсу «Королева України-2000».
«Не поталанило» й Наталі Могилевській, під час виступу якої телеглядачам чомусь запропонували подивитися фрагменти концертів зірок, що відбулися у попередні дні фестивалю. Виняток було зроблено тільки для Алли Борисівни, для якої прямий ефір було продовжено на цілих 10 хвилин. (Більше і не було потрібно, бо виступ примадонни російської естради вмістився в півгодини).
Те, що залишилося поза прямим ефіром, Перший національний намагався донести до телеглядача у своєму «Щоденнику фестивалю». Проте його занадто лаконічний стиль висвітлення фестивальних подій так і не дав змоги створити цілісне уявлення про фестиваль. Авторська команда «Щоденника» намагалася охопити все, а фактично так і не подала повної картини подій. Незрозумілим залишався показ у щоденнику фестивальних подій триденної давнини. Не обійшлося і без технічних «накладок»: якість звуку залишала бажати кращого, а зображення в перші дні часто переривалося так званими строб-ефектами.
Однак на допомогу нашим меломанам прийшов телеканал ICTV. Анонсувавши спочатку в розкладі своїх телепрограм тільки щоденники «Таврійських ігор» тривалістю 45 хвилин, телеканал потім відійшов від цього розкладу. Фактично більшість трансляцій ішла в прямому ефірі, який не пересікався з показом фестивалю на УТ-1.
Як повідомив «Дневі» директор програм ICTV Юрій Колесник, рознесення часу трансляцій було викликано наявністю в УТ-1 ексклюзивних прав на показ «Таврійських ігор» щоденно із 22-ї до 24 години. Тому команда телевізійників з ICTV працювала в ефірі із 20.30 до 22.00 і після опівночі.
Це дозволило телеглядачам подивитися виступи відомих виконавців, які залишилися за кадром на УТ-1, і створювало враження комплексного показу фестивальних подій. Діалоги ведучих з учасниками проходили під час перерв у виступах на сцені і були максимально короткими. І навіть те, що ці трансляції закінчувалися близько другої години ночі, не могло відірвати від екранів справжніх шанувальників пісенного мистецтва.
Що стосується виступів учасників фестивалю, яких вдалося побачити й почути, то залишилося враження, що рівень далеко не всіх запрошених відповідав високому рівневі фестивалю. Ми ж подякуємо обом телеканалам за надану можливість стати свідками захоплюючих подій на «Таврійських іграх», одночасно побажавши врахувати як позитивний цьогорічний досвід телетрансляцій фестивалю двома каналами, так і висловлені критичні зауваження.