Людина обожнює вигаданий світ художніх творів. А наша людина ще і жваво цікавиться інтригуючими подробицями навколишньої реальності, в зв’язку з чим науково-популярне кіно у нас глядачi люблять. Як ніде у світі. Напевно, це від природної допитливості пострадянської людини, якій абсолютно не байдуже, що робиться у сусіда за стіною, за кордоном його країни, чим живе та дихає світ, як себе поводить космос і про що думає Всесвіт. Після тимчасового затишшя ті ж російські виробники пригадали, що на території колишнього Радянського Союзу документальні і науково-популярні фільми колись не тільки створювалися на пристойному рівні, але і були широко запитані аудиторією. У кожній республіці колишнього СРСР була самостійна студія науково-популярних фільмів — Центрнаучфільм, Київнаучфільм і т. д. — таке собі особисте ВВС кожної республіки. Один Леннаучфільм створював фантастичну, як за сьогоднішніми мірками, кількість проектів — більше 150 стрічок на рік. А школа Київнаучфільму вважається однією з найсильніших у своєму жанрі. Якщо раніше масштабним виробництвом нехудожнього фільму займалися виключно кіностудії, то зараз це, в основному, справа телебачення — системи, яка оперативно реагує на всі резонансні коливання соціуму. І яка ніколи не була «страшенно далекою від народу».
Якщо раніше знімати такі фільми було дуже складно технічно, то зараз з розвитком цифрової анімації, документальні і науково-популярні картини стали справжнім видовищем. Після того, як британська компанія ВВС оживила у своїх знаменитих циклах «Прогулянки з динозаврами» і «Прогулянки з чудовиськами» світ стародавньої Землі, науково-популярний фільм вийшов на новий виток свого існування. До честі цієї авторитетної компанії треба зазначити, що британські виробники на цьому етапі і на цьому жанрі не зупинилися. І з 21-го вересня канал «1+1» починає показ унікальних художніх серіалів виробництва ВВС, що оповідають про мораль, людей і приховане від нас життя далекої Великої Британії минулих сторіч.
Серіал «Службовці», що вийшов з-під пера телевізійного авторитету Люсі Ганнон, нагадає кіноманам блискучу картину Роберта Олтмена «Госфорд Парк». Також, як і в цьому «оскароносному» фільмі, всі основні дії відбуваються не в панських кімнатах, а в маленьких приміщеннях, де живуть «маленькі» люди, обслуга великого розкішного маєтку. Тут йде тиха і непомітна на перший погляд боротьба за виживання, процвітають інтриги і жорстока конкуренція, прагнення наживи, блукають таємниці і грає кров від кохання. «Службовці сміливі і нечемні», — вважає автор, намагаючись відобразити в своєму творі ті проблеми і теми, які дійсно хвилювали і мали значення для службовців вікторіанської доби. За її словами, «типовий вікторіанець» в нашому розумінні не має нічого спільного з людьми доби королеви Вікторії. Це серіал-викриття, що розповідає про людей, які, не зважаючи на всі свої особисті чесноти, стають забавою для своїх роботодавців.
Зовсім інші верстви суспільства цікавлять творців наступного історичного циклу ВВС — про події далекої доби короля Чарльза II, його десятирічне вигнання і подальше тріумфальне повернення на трон — «Чарльз II». Величні персонажі британської історії, невіддільної від світового контексту, й далі продовжуватимуть збуджувати уяву глядачів каналу «1+1», який познайомить їх також iз героями телефільмів «Байрон» і «Торкаючись оксамиту».