Авторська програма Іванни Чередниченко «Київські мініатюри» (ТРК «Київ») за рейтингом посідає друге місце після художніх фільмів, що демонструються на телеканалі. Програмі п’ять років, але на ТРК «Київ» вона виходить лише півроку, адже зароджувалась вона на Київській державній телерадіокомпанії, де Іванна Чередниченко пропрацювала з початку її заснування у 1998 році. З часом, поєднавши багаторічний досвід в інформаційних програмах із захопленням історією та архітектурою, журналістка вийшла на створення своєї власної, авторської програми, яку й назвала «Київські мініатюри».
Корінній киянці, закоханій у своє рідне місто, неважко було визначитися з темами розповідей про Київ, одначе без професіоналів вона б не обійшлася. Співробітники Музею історії України, Державного архіву кіно- і фотодокументів усіляко допомагають Іванні архівними матеріалами, консультаціями, виступають перед камерою і стали її постійними співавторами. Києвознавці Віталій Ковалинський, Дмитро Маклаков, Михайло Кальницький, Ольга Друг та Михайло Рибаков своєю ексклюзивною інформацією роблять програму цікавою як для звичайних любителів київської старовини, так і для спеціалістів. Через «Київські мініатюри», таким чином, йде налагодження духовного зв’язку між поколіннями.
На наших очах змінюється зовнішній вигляд столиці України, тому для нащадків дуже важлива фіксація на плівці старого Києва, збереження пам’яті про нього через інтерв’ю з відомими київськими родинами, через розповіді спеціалістів про архітектурні пам’ятки міста, про його легенди і традиції... Досить познайомитися з назвами традиційних рубрик, щоб усвідомити те величезне розмаїття тем, які висвітлює у своїй камерній програмі Іванна Чередниченко: «Забуті київські родини», «Київські вулиці», «Втрачені церкви», «Київське дворянство», «Перший господар дому», «Ландшафти Києва».
— Я дуже вдячна моїм консультантам, — говорить Іванна, — які свою любов до рідного міста проявляють у конкретній роботі, у довголітніх архівних дослідженнях, щоб потім поділитися знайденим у ЗМІ і, зокрема, в програмі «Київські мініатюри». Телевізійна ера, в яку ми живемо, дає змогу більш ефективного збереження і розповсюдження інформації, тому ми подумуємо про тиражування окремих передач на відеокасетах. Вони б знадобилися і туристам, і тим, хто від’їжджає з України назавжди, і тим, хто вивчає історію міста в школах.
Своїй популярності «Київські мініатюри» завдячують, за словами автора програми, не тільки цікавим сюжетам, а й тому, як вони зняті, як змонтовані. Про свою знімальну групу, як і про києвознавців, тележурналістка теж говорить словами вдячності: — Підібрати колектив однодумців і одночасно професіоналів — дуже важко. Але мені пощастило: чотири роки тому я познайомилась з молодим талановитим оператором Олегом Авіловим, котрий, як киянин і як художник, відчуває справжню душу Києва. З відеоінженером Андрієм Смирновим працюємо недавно, але знаходимо спільну мову.
У творчій групі Іванни Чередниченко є одна вакансія — режисера. Поки що роль цієї ключової постаті доводиться виконувати самій Іванні: виходить професійно, але ж яке навантаження...
На День Києва, який відзначатиметься в останній уїк-енд травня, «Київські мініатюри» вийдуть в ефір пізно вночі та із заздалегідь запланованою темою. І це дотримання раніш визначеної концепції програми, адже святкування Дня Києва — це атрибут сьогодення, а у дореволюційні часи в Києві відзначали Свято білої акації, День Володимира-Хрестителя тощо. Отже авторська програма Іванни Чередниченко «Київські мініатюри» на ТРК Київ не відступає від свого призначення: виконувати місію духовно історичного просвітництва у вітчизняному телепросторі.