Інтерв’ю з головою Держтелерадіо Олександром Савенком і його заступником Володимиром Кметиком «Концерн РРТ бідує. Чому?», опубліковане в «Дні» № 24, викликало багато дзвінків і дуже різні відгуки. Як пам’ятають читачі, ми готові були вислухати й протилежну сторону — керівництво концерну РРТ. У ту ж п’ятницю кореспондента «Дня» запросили в РРТ на довгу, грунтовну розмову й надали документи, що частково суперечать думці Держтелерадіо й частково розширюють доступне для громадськості поле конфлікту.
Президент концерну РРТ Валерій Юрченко, віце-президенти Анатолій Антоненко і Василь Дружинський, інші представники РРТ категорично відкидають звинувачення у фінансових порушеннях та економічно неправильних схемах господарювання. На їхню думку, до біди РРТ привело передусім зростаюче державне недофінансування концерну, при цьому борги Національної телекомпанії України становлять 42,0 млн. грн., Національної радіокомпанії — 62,5 млн., обласних держТРК — 1,1 млн. В. Юрченко стверджує, що Держтелерадіо 1999 року реально перевело через державні телерадіокомпанії на р/р РРТ лише 2,1 млн. грн., хоча послуг для держТРК було здійснено на 41,2 млн. грн. (за станом на 01.10.99).
Є у В.Юрченка й контрзвинувачення на адресу Держтелерадіо. За його словами, на початку 1999 року Кабмін погодився з проектом погашення заборгованості РРТ перед енергетиками за допомогою казначейських векселів на суму 15,2 млн. грн. Ці векселі Держскарбниця мала вручити Держтелерадіо, потім вони за протоколами мали бути передані НТКУ і НРКУ, ті мали передати їх концерну РРТ для списання боргів перед енергетиками, і через енергетиків векселі мали були повернутися в Держскарбницю. Таким чином, ланцюжок взаємозаліків замикався. Однак, за словами В. Юрченка, керівництво Держтелерадіо ці векселі пропустило за іншими фінансовими ланцюжками, в яких виявилися й комерційні структури (їхній список і копії документів є в редакції). Та й не всі суми, розписані для погашення у векселях, пройшли через РРТ. Такі дії Держтелерадіо призвели до зростання боргу концерну, стверджує В. Юрченко.
Взагалі кажучи, список взаємних претензій Держтелерадіо та концерну РРТ настільки великий і заплутаний, що розібратися в усіх їх тенетах зможе лише спеціальна комісія, яка, як ми сподіваємося, буде створена після приходу Івана Драча до керівництва в Держкомітет з інформполітики, ТБ і РМ. Наважимося передбачити, що в цій справі криється ще не одна таємниця. Тут переплітаються інтереси впливових угруповань, та й суми задіяні мільйонні.