Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Магія білого PR-у

8 лютого, 2002 - 00:00

Новинні програми ніколи не скаржилися на низький рейтинг. Але новин стає все більше і більше, а інформаційний потік — один на всіх. Популяризація цього жанру почалася з появою комерційних телеканалів. На десерт, крім усмішки ведучого, стали подаватися один-два сюжети зарубіжних агентств. Цей прийом живе і понині. Мінус — «картинка» і подібний текст кочують з каналу на канал. І виходить, що несподівана хвороба овечки Доллі чи новісінький японський робот ледве чи не головні новини країни.

Досвідчений новинний монстр НТВ у свої кращі часи ввів іншу моду — на пікантні подробиці. До цього ніхто не насмілювався повідомляти, що їли президенти, або як відбувалося «високе» катання на лижах. А нині навіть державні канали, розповідаючи, наприклад, про всесвітній економічний форум, розважать. Дійсно, цікаво, що 300 найбагатших людей світу на день перемістили на біржу, щоб провести в «Уорлд оф Асторія» заздалегідь заплановане весілля.

«Найкрутіші» російські інформаційники до приїзду президента дружньої держави розкопують, наприклад, у глухому сибірському селі мужичка. Виявляється, селянин-герой свого часу врятував життя батькові глави сусідньої держави і півжиття очолював відповідне товариство дружби. Українські канали поки не доросли до таких ексклюзивних висот. Але це, швидше, питання фінансів, а не професіоналізму.

І, нарешті, останній писк моди — гість у щоденних новинах. Не обов’язково політик, але обов’язково цікава людина. Нововведення подарував українському ефіру Дмитро Кисельов, московське диво-придбання ICTV. На ГРТ це практикує живий телекласик В. Познер («Времена»). Такого гостя він іменує «свіжою головою». Журналістський термін взято у газетярів. Коли номер зверстано, «свіженький» його вичитує на предмет помилок. Але у Познера передача грунтовна, щотижнева. Гостей там опитують гронами. Вони миготять, як у геертешній «Великій помийці», пардон, «Великому пранні». І головний гість втрачається на загальному фоні.

А інтерв’ю в «Докладно...», як все геніальне, — просте. Окрема подяка Кисельову за те, що він рідко кличе до себе акторів. Може, услід за ним й інші телевізійники зауважать, що привабливість не є заміною інтелекту.

Можливо, гостя студії шокує метелик ведучого і поручень замість стільця. Але навіть знайомі персонажі виявляють себе інакше. Так, В. Медведчук у повний зріст виявився більш душевним та дотепним.

Катерина ДЯДЮН, телеексперт
Газета: 
Рубрика: