НТКУ транслюватиме коротку версію Euronews
З 15 жовтня на Першому Національному в проміжку між 19 та 23 годиною транслюватимуться 15-хвилинні випуски Euronews українською мовою. Угоду про це підписали минулого тижня президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук та президент Виконавчого комітету європейського інформаційного каналу Euronews Філіп Кайла. Переговори про випуск у ефір україномовної версії Euronews на «Першому» тривали близько п’яти років. Новини, які подаватимуться українському глядачу, буде відбирати журналіст Національної телекомпанії України Сергій Єрмоленко, який, згідно з угодою, працюватиме в Ліоні. «Це будуть новини, які стосуються України, чи можуть зацікавити Україну», — стверджує Василь Ілащук. А пан Кайла наголосив, що «журналісти Euronews є незалежними, і займаються виключно перекладом новин своєю мовою». Також він зазначив: «Я можу сказати, що в Україні я почуваюся, як вдома; вона є Європою, і Euronews почуватиметься в Україні цілком затишно». Національна телекомпанія України зі власного спецфонду зобов’язується виплачувати Euronews 12 тисяч 500 євро кожні три місяці за випуск матеріалу, а також одноразово 20 тисяч євро при підписанні угоди. Щодо подальших планів співпраці, то вже до кінця нинішнього року або на початку наступного є намір запровадити 24-годинну трансляцію Euronews українською мовою. Для цього, згідно з умовами договору, НТКУ повинна сплатити річний внесок у розмірі 5 мільйонів євро. Ця сума є вдвічі меншою за ту, яку зазвичай отримує корпорація Euronews за подібними угодами. У випадку підписання такої угоди до Ліону поїдуть 30 українських журналістів, які будуть слідкувати за подіями світу із серця Європи. Людмила ЖУКОВИЧ, «День».
Найбільші комерційні телеканали готові проінвестувати цифрове ТБ в Україні
У минулу п’ятницю на засіданні Собезу представники галузі запропонували вкласти близько 100 млн. дол. в будівництво двох мультиплексів цифрового устаткування, повідомляє видання «КоммерсантЪ». Але пропозиція мовців доки не враховує інтересів невеликих каналів, чиє фінансування як і раніше залежить від держави. За словами голови цифрового комітету «Індустріальний телевізійний комітет» (ІТК), генерального продюсера каналу М1 Валентина Коваля, частину витрат на впровадження цифрового телебачення готові взяти на себе самі телекомпанії. З цими планами не згодні в Національній раді з питань телебачення та радіомовлення, яка пропонує залучити інвестором одну з іноземних компаній, що має досвід побудови відповідної інфраструктури. Для вирішення питання фінансування програми впровадження цифрового ТБ найближчим часом при РНБО буде створена робоча група за участю представників держорганів і мовців. Нагадаємо, відповідно до угоди країн-членів Міжнародного союзу електрозв’язку («Женева-2006») до 2016 року Україна повинна перейти на цифрове мовлення, відмовившись від аналогового. Реалізація програми доручена Держконцерну з радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ). На впровадження цифрового телебачення необхідно близько 4 млрд. гривень.
НТКУ покаже всі матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи
Як повідомляє інтернет-видання «Телекритика», Національна телекомпанія України придбала права на всі матчі Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Ціна угоди не розголошується — за словами Михайла Коблі, це комерційна таємниця. Нагадаємо, права на Лігу Європи намагалася придбати ТРК «Україна», а на Лігу чемпіонів — ТЕТ. За словами директора каналу «Футбол» Олександра Денисова, «Україна» не змогла придбати права через завищену ціну. Подібна ситуація 27 серпня сталася з матчем Суперкубку УЄФА «Шахтар» — «Барселона», коли за право показу змагався телеканал «Україна», але не зміг придбати через завелику вартість і додаткові умови. Тоді матч теж вийшов на Першому Національному.
КСУ визнав, що Президент не уповноважений призначати й звільняти керівників НТКУ і НРКУ
Як повідомляє інформаційне агентство «ІнтерМедіа консалтинг», КСУ підтримав подання 52 народних депутатів України та визнав неконституційним положення частини третьої статті 14 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Автори клопотання вважають, що Верховна Рада України не наділена повноваженнями вносити представлення Президента України про призначення на посаді та звільнення з посад керівників Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії України, а глова держави не уповноважений призначати та звільняти з посад керівників цих компаній. Крім того, в конституційному поданні наголошується на тому, що НТКУ і НРКУ за своїм статусом є державними підприємствами, управління якими, у тому числі призначення на посади і звільнення з посад їх керівників, відноситься до повноважень Кабінету Міністрів України. Проте, згідно з опротестованим положеннями закону, Президент України призначає і звільняє осіб з керівних посад, тобто, фактично здійснення управління конкретними об’єктами державної влади. У свою чергу, КСУ прийняв рішення — рекомендувати Верховній Раді в законодавчому порядку врегулювати питання про порядок формування персонального складу громадських рад НТКУ і НРКУ. Олена РЯБЕЦЬ, «День».