На Міжнародному фестивалі в Барі українці отримали три нагороди
Документальний фільм виробництва студії «07 Продакшн» «Допінг. Фабрика чемпіонів» (автор Андрій Цаплієнко, режисер Олег Карнасюк) отримав дві нагороди на XIII Міжнародному фестивалі, що проходив у Барі (Чорногорія) 27—31 жовтня. Про це повідомила прес-служба телеканалу «Інтер». Перша перемога дісталася фільму у номінації за найкращий сценарій, а друга — це спеціальний приз журі за режисуру.
Цього року 70 компаній з 31 країни подали рекордну кількість робіт — 170, котрі змагалися у трьох номінаціях: «документальний фільм», «телевізійний фільм/драма», «програма про екологію».
Фільм «Допінг. Фабрика чемпіонів» розповідає про контекст спортивних перемог — «як функціонує сучасна система допінгів і чим доводиться розплачуватися спортсменам за коротку мить тріумфу», повідомляє прес-служба.
«Цей фільм зацікавив і схвилював міжнародне журі. Тим більше, що цей рік — рік Олімпіади, тому ця проблема була досить актуальна. Хоча взагалі цей фільм не тільки про спорт, фільм про те, як наша цивілізація стає хімічною. Спорт — тільки верхівка айсберга проблеми допінгу. Насправді фільм про те, що наша цивілізація — це цивілізація успіху, й люди ладні пожертвувати всім задля втілення цієї мрії успіху, навіть своїм життям», — зазначає Андрій Цаплієнко у коментарі «Телекритиці».
Художній фільм «Ѓудзик», знятий за однойменним твором Ірен Роздобудько українськими компаніями Fresh Production Ua та «Стар Медіа», також отримав нагороду у Барі — за найкращий сценарій у категорії «телевізійний фільм/драма».
Стрічку було знято в Києві та Житомирській області восени минулого року, а в червні 2008-го відбулася її прем’єра на телеканалі «Інтер». Режисер фільму «Ѓудзик» — Володимир Тихий.
Росіянина ув’язнили за карикатуру на Путіна-скінхеда
Вперше в Росії термін ув’язнення отримав карикатурист за зображення чиновника. Його засудили на один рік за розміщення в Інтернеті карикатури на прем’єра Володимира Путіна у вигляді скінхеда, повідомляє ІМІ з посиланням на «ПіК України».
У висновку Індустріального районного суду йдеться про те, що на власноствореному засудженим сайті розміщувалися матеріали, які провокували міжнаціональну ворожнечу, а текстова і графічна інформація образили честь і гідність екс-президента Росії Володимира Путіна. Зокрема, на сайті було розміщено зображення Путіна в одязі скінхеда. Вперше за віртуальну образу чиновника призначено термін ув’язнення в колонії. До цього карикатуристів засуджували до виплати штрафу або умовних термінів покарання. Експертів лякає, що відтепер кримінальні вироки будуть ухвалюватися за інтернет-тексти різного спрямування.
ІМІ нагадує, що 2005 р. Андрія Сковороднікова було засуджено до шести місяців виправних робіт і знищення комп’ютера. У 2006 р. Володимира Рахманькова — до виплати штрафу в розмірі 40 тис. руб. Тепер на потенційних засуджених чекають справжні тюремні терміни.
У прямому ефірі CNN — голограми
У вівторок, 4 листопада, в студії телеканалу CNN глядачам про хід голосування на президентських виборах розповідали цифрові голограми ведучих, повідомляє lenta.ru посиланням на Associated Press.
Як зазначає агентство, в студії застосовувалася новітня технологія 3-D. Наприклад, репортер каналу Джесіка Йєлін, перебуваючи в Чикаго, з’явилася в студії у вигляді голограми. Зазвичай під час організації телемостів із різних міст глядачу показують «картинку», розділену на дві частини.
В американських ЗМІ з’явилися коментарі, що під час ефіру ведуча Джесіка Йєлін була схожа на відомого персонажа фільму «Зоряні війни» — принцесу Лею. Проте схожість своєї голограми з героїнею «Зоряних воєн» під час прямого включення відзначила й сама журналістка.
Усього ж, як повідомляється, приблизно 65 мільйонів глядачів стежили в прямому ефірі за результатами підрахунку голосів. Найбільшу аудиторію — 13,1 мільйона телеглядачів зібрала «Ніч виборів» на каналі ABC News. Ведучі цього каналу виходили в ефір із Тайм-скверу в Нью-Йорку, де були встановлені три величезні відеоекрани з результатами голосування.