«Стоп цензурі!» в Житомирі
Чи є залежними українські журналісти, наскільки і від кого — ці питання можна було б зарахувати до банальних, якби не їхня вага та актуальність. Особливо нині. Отож, не дивно, що на засіданні круглого столу «Цензура в Україні: методи ефективної протидії», що відбулося минулої середи у Житомирі за участі представників місцевих мас-медіа і журналістського руху «Стоп цензурі!», навколо них точилася найбільш жвава дискусія. Представники загальноукраїнських медіа запевняли, що цензури в країні немає, хоча тиск відчутний. Натомість головний редактор популярної газети «20 хвилин» Вадим Павлюк (видається у Житомирі, крім Житомирщини, розповсюджується у Вінницькій, Хмельницькій та низці інших областей України) активно доводив, що жодного тиску з будь-якого боку не відчуває, а вважає, що зміст видання залежить виключно від смаків його читачів.
В даному контексті згадали і про «свіжий» закон «Про доступ до публічної інформації» — хтось ледь не виголошував йому «осанну», інші говорили, що він означає лише розширення можливостей для журналістів, але не скасовує потреби в активності медійників у стосунках із істеблішментом.
Паралельно була відкрита фотовиставка Під PRESSом (автор світлин Олександр Бойко), ініціатива створення якої належить руху «Стоп цензурі!». Її підтримали, зокрема, громадська кампанія «Новий громадянин», організатором вернісажу у Житомирі виступив місцевий осередок ВМГО «Демократичний альянс». Нагадаємо, що після презентації в Києві великі фото із зображеннями відомих журналістів та їхніми висловами щодо свободи слова, були представлені також в низці інших міст України, зокрема Івано-Франківську, Тернополі, Черкасах, Миколаєві.
Незалежна медіапрофспілка занепокоєна тиском на журналістів: Донецька міліція намагається дістатися до серверів «ОстроВа»
Київська незалежна медіапрофспілка, як повідомляє УНІАН, занепокоєна спробою донецької міліції отримати не санкціонований судом і таємний від журналістів доступ до інформації, що надходить і зберігається на серверах громадсько-політичного інтернет-видання «ОстроВ».
Факт такої спроби підтверджується, крім заяви журналістів «ОстроВа», відповіддю провайдера сайта на письмовий журналістський запит Сергія ГАРМАША (ПЕТЕШОВА), в якій провайдер підтвердив отримання листа від ГУ МВС України в Донецькій області від 09.06.2011 року в зв’язку з розслідуванням кримінальної справи, що перебуває у впровадженні слідчого підрозділу.
Згідно із законодавством України, особі, проти якої порушено кримінальну справу, потрібно повідомити про це. Але ніхто з журналістів «ОстроВа», як зазначено в заяві КНМП, не отримував такого попередження.
Київська незалежна медіапрофспілка «вимагає від Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА припинити тиск на журналістів, відомих своїм об’єктивним ставленням до влади, через правоохоронні органи».
При цьому в заяві профспілки зазначається: «Не довіряючи правоохоронним органам України, у випадку бездіяльності влади стосовно переслідування журналістів, КНМП залишає за собою право привернути увагу міжнародної громадськості до цього та інших фактів утиску свободи слова й прав журналістів України». «Також ми залишаємо за собою право звертатись до міжнародних судових організацій для захисту законних прав і свобод членів нашої профспілки та інших журналістів України», — наголосили в КНМП.