На цьому тижні, починаючи з понеділка, глядачі каналу «1+1» знайомилися з новою телепередачею «Особливий погляд» з Миколою Вереснем». Передача трохи нагадує «Табу», але йде в прямому ефірі. У студії звучить «жива» музика, а телеглядачі можуть телефоном ставити запитання гостям. З думкою «Дня» про нову програму наш читач може познайомитися в «ТВ-тижні» з Наталією Лігачовою. А ось Миколу Вересня після першого ефіру ми попросили розповісти про власне самовідчуття в новому-старому для нього форматі.
— В лютому минулого року в мене виникла ідея відновити «Табу» старого формату, — розказує Микола, — і я повідомив про неї Олександрові Роднянському. І ми (над передачею працює дуже маленька команда на чолі з режисером Андрієм Дончиком — співавтором всіх моїх починів) його відновили, але в прямому ефірі. А прямий ефір у нашому випадкові — це або дуже дорого, або дуже дешево. Ми пішли дешевим шляхом: із звичайної студії ведемо прямий ефір, але додали «живу» музику. Сподіваюся, що вона не заважає. Поки що думки розійшлися: троє людей каже, що не заважає, а одна особа — що заважає. Ми хочемо, щоб співвідношення між відеофразою, музичною фразою і голосовою фразою було оптимальним.
У прямому ефірі практично неможливо використати які-небудь монтажні прийоми — вони надто обмежені. І це його величезна вада, тому що ти вже нічого не можеш виправити. А основна перевага прямого ефіру полягає в інтерактивності: глядачі мають можливість зателефонувати прямо в студію і поставити запитання. А також — при хорошій роботі режисера і оператора — у швидкості емоцій. Я думаю, в цих перевагах змогли пересвідчитися глядачі першої передачі, героєм якої стала Ада Роговцева. Ада Миколаївна прийшла в студію із запаленням легень. Низький уклін їй за це. Але як акторка, яка розуміє відповідальність перед публікою, вона не могла не прийти, навіть у такому стані.
Найбільша ж наша проблема — не вистачає героїв. За останні роки практично не з’явилися яскраві особистості. Тому ми відразу навмисно не обмежували себе жорсткими рамками, а вибрали три напрямки: людина, подія і тема. Взагалі є великий перспективний список майбутніх героїв, що складається з політиків, бізнесменів, спортсменів та інших людей різних професій. Ніякого критерію при доборі не існує. Якщо є тема — запрошуємо людину під тему. Якщо є подія — запрошуємо учасника цієї події. Якщо людина цікава сама по собі — запрошуємо цю людину. Головне, не заганяти себе в жорсткі рамки формату і заданості.
Героями передачі можуть бути не лише громадяни України.
Я особисто не чекаю з боку глядачів особливого фурору. Ми, звичайно, будемо уважно стежити за рейтингом програми. Але на дуже високий рейтинг я не розраховую, враховуючи пізній час виходу передачі й контрпрограмування з боку інших телеканалів.
Можливо, в зв’язку з навантаженнями, що зросли, всі чотири програми «Табу», що виходять за місяць, зніматимуться не за два дні, а протягом одного дня раз на місяць. Хоча не знаю, чи зможемо я і моя команда витримати такий божевільний темп. Тому я не виключаю появу в «Особливому погляді» ще одного ведучого. Але зараз про це говорити ще зарано.