Комітет захисту журналістів закликає МВС та Генеральну прокуратуру сприяти розкриттю двох кримінальних справ щодо замахів на життя медійників.
У вівторок, 8 червня, щойно створений Комітет захисту українських журналістів (КЗУЖ) звернувся з відкритими листами до низки державних органів влади: Президента, прем'єр-міністра, голови Верховної Ради, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ. Про це його представники повідомили вчора в приміщенні Спілки журналістів України.
КЗУЖ вимагає від МВС та Генеральної прокуратури оприлюднити звіт про хід розслідування двох кримінальних справ.
Перша з них стосується замаху на життя засновника та директора львівського підприємства «Радіоорганізація «Львівська жінка» Ігоря Желізка, який було здійснено ще в квітні. Друга — замаху на життя головного редактора газети «Коломийський вісник» Василя Дем'яніва в березні цього року.
КЗУЖ також вимагає передати слідство у справі Ігоря Желізяка, який уже не вперше став жертвою так званої кабельної війни (тобто боротьби за споживачів послуг кабельного телебачення у Волинській області), у відання центрального апарату МВС України та під особистий контроль міністра внутрішніх справ та генерального прокурора. На думку КЗУЖ, провадження слідства на місцевому рівні фактично означатиме «спуск справи на гальма». Оскільки, як зазначила виконуюча обов'язки директора «Радіоорганізації «Львівська жінка» Ірина Кримська-Лузанчук, «там немає України, там немає держави, є лише чиновницькі зв'язки».
Окрім двох відкритих листів від імені КЗУЖ, своє звернення до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова і начальника УМВС України в Івано-Франківській області Василя Варцаби оприлюднив головний редактор «Коломийського вісника» Василь Дем'янів. У своєму зверненні він заперечує заяву пана Варцаби про те, що осіб, причетних до замаху на його життя, встановлено. «В. Варцаба зазначив, що «під час проведення слідчих дій потерпілий журналіст», себто я, Василь Дем'янів, «упізнав у затриманому нападника» «...я ніколи й нікому, в тому числі слідчим, не стверджував, що упізнав нападників чи когось із них», — ідеться в листі. — Наразі повідомлення начальника обласної міліції має ознаки фікції, коли бажане видають за дійсне, а громадську думку вводять в оману».
КЗУЖ також звертає увагу влади на те, що попри замахи і на Ігоря Желізка, і на Василя Дем'яніва та порушення кримінальних справ, тиск на «Радіоорганізацію «Львівська жінка» та газету «Коломийський вісник» не припиняється.
Щодо Комітет захисту українських журналістів, то ця новостворена організація позиціонує себе як спільноту, що сприятиме дотриманню прав і свобод журналістів.