Ось уже кілька уїк-ендів глядачі каналу «1+1» мають унікальну можливість насолоджуватися екранізацією шедевра англійської класики, циклу творів Пелема Гренвіла Вудхауза про Дживса та Вустера. Створені ним персонажі стали символами британського характеру та героями національного фольклору. Їхні іграшкові фігурки вважаються найзапитанішими сувенірами, які привозять iз Англії. У вуста колоритних представників англійської аристократії та представників того класу, який їй прислуговує, Вудхауз вклав тонкий гумор рідної нації. Вудхаузу, який написав близько ста книжок, п’ятнадцяти п’єс і понад двісті пісень до тридцяти мюзиклів, абсолютно заслужено присудили в 1939 році в Оксфорді докторський ступінь «за заслуги перед англійською словесністю». А в 1975 році, незадовго до смерті, його посвятили в лицарі Великої Британії.
У 1915 році його роман «Срібний кубок» уперше переклали російською мовою. «Дживс і Вустер» — найпопулярніший цикл творів Пелема Гренвіла Вудхауза, що удостоївся екранізації, вперше побачив світ у 20-х роках минулого століття. І відтоді слава одного з найбільш вдалих літературних дуетів не згасає. Природно, що звичайним акторам завдання із втілення образів аристократа- нероби Берті Вустера та його незворушного слуги Дживса виявилася б не під силу. Але головних героїв, навколо яких зав’язується весь галас, метушня і рух, грають прекрасні англійські актори Стівен Фрай і Х’ю Лаурі. Свою акторську кар’єру вони починали не на сцені занепалих театрів, а у відомій Кембриджській театральній групі «Footlights». Завдяки тому, що вони завжди підтримували зв’язки один з одним й іншими учасниками акторського студентського колективу, разом виявилися спочатку на кастингах до серіалу, а потім і в самому серіалі на головних ролях. Обидва актори — неабиякі особистості. Стівен Фрай, наприклад, крім своєї роботи в кіно викладає англійську літературу та філософію в університеті шотландського міста Данді. А Х’ю Лаурі під час навчання в Іттонському коледжі показав себе вправним спортсменом, виступаючи за команду коледжу з академічного веслування. Та й у сфері мистецтва він досяг успіхів не лише на акторському терні: він відомий також як автор новели «Торговець зброєю», що стала основою для сценарію однойменного фільму.
Після роботи над серіалом «Дживс і Вустер» обидва актори, які виконали ролі головних персонажів, продовжували свою кінокар’єру. Лише з деякими особливостями. Якщо Стівену Фраю довелося грати навіть незабутнього Оскара Уайльда в фільмі режисера Брайена Гілберта, то Х’ю Лаурі перепадали переважно комедії.
Утім, це не найгірше, що може трапитися з людиною в житті. А навіть якщо і трапляється, то всі негаразди треба сприймати з незворушним спокоєм — як Дживс, або з гумором — як Вустер. А як їм це вдається, можна дізнатись, подивившись на каналі «1+1» телевізійний фільм про їхні пригоди.