«У випаленому ландшафті на грецькому острові Евія бригади робітників рубають спалені сосни, все, що залишилося від руйнівних літніх пожеж, для встановлення дерев’яних бар’єрів від паводків. Ходячи по товстому килиму з попелу і з запахом диму, який все ще тримається, вони мчать уперед, щоб зміцнити оборону перед осінніми дощами, які загрожують затопити прибережні села. Рослинність, яка зазвичай поглинала б опади та зменшувала стік, була спалена, і ґрунт не міг зупинити потрапляння дощової води у приморські поселення», описує ситуацію агентство Reuters.
Орієнтовно 300 000 акрів лісу та чагарників було спалено минулого літа в різних районах Греції на тлі найгіршої спеки в країні за останні 30 років. Більше третини постраждалої території було на півночі Евії, показали дані дослідницького центру Національної обсерваторії Афін Біонд, ідеться в повідомленні.
«Ми повинні встигнути на зиму. Нам не довелося оплакувати жертв під час лісових пожеж, і дуже важливо, щоб у нас не було цієї проблеми з повенями», — цитує агентство мера прибережного села Лімні Джорджа Цапурніотіса.
Тим часом у спалених лісах над Лімні почали з’являтися зелені пагони, що свідчить про те, що ліс повільно відновиться сам. Інженер з топографії Ставрос Бенос отримав від уряду завдання розробити план у відновленні та відбудові Евії. Бенос передбачає: ліс, що відросте, стане ядром плану, який у поєднанні з новою інфраструктурою та туризмом може запропонувати нові робочі місця. «Новий ліс повинен стати центром реконструкції, — сказав він агентству. — Якщо ми не відвоюємо ліс, ми втратимо все». Адже більшість населення на півночі Евії були збирачами смоли, бджолярами та лісорубами, котрі тепер втратили роботу.
На фото: Виробник смоли Янніс Георгіу несе спалену соснову колоду. Група виробників смоли встановлює дерев’яні перешкоди проти можливої повені на острові Евія, Греція, 23 вересня 2021 року. Фото Рейтер