Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Новий погляд» на «Info-шок»

Осіння документальна прем’єра «Нового каналу» змушує замислитися: чи розуміє ТБ, що таке соціальна відповідальність?
20 серпня, 2010 - 00:00
«НОВИЙ ПОГЛЯД»: ГОНЧАРІ — ВНОЧІ, ВДЕНЬ — ЗОМБІ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

З осені на «Новому каналі» стартує новий документальний проект. Це цикл фільмів під єдиною назвою «Новий погляд». Кожен наступний випуск програми акцентуватиме увагу на окремій темі. Канал планує показати фільми про найстрашніші місця України, сучасних монархів та їхнє життя, сурогатне материнство, запахи, а також про зомбі.

«Новий погляд» відрізнятиметься від вже знайомого проекту «Info-шок» поєднанням кіно та журналістики, оскільки ведучий і режисер проекту Дмитро Колчинський буде також учасником тематичних ситуацій, про які йтиметься у програмі. За словами Колчинського, також на глядача чекають більш жорсткі факти та серйозний наукоподібний підхід (що таке «науковий» зрозуміло, а от «наукоподібний». — Авт.). Але стиль програми, притаманний «Info-шокові», збережеться.

Особливо чекає на вихід нового проекту в ефір керівництво каналу. Як пише «Телекритика», головний продюсер «Нового» Оксана Панасівська, за її ж словами, найбільше чекає у новому сезоні на документалку: «Все більш-менш звичне, а от документальний проект на «Новому каналі» — це трохи інше». Крім того, Оксана Панасівська вважає, що канал нарешті «таким чином взявся виконувати соціальну функцію телебачення». Хоча документальні історичні фільми, програми про культуру та мистецтво, бесіди з талановитими українцями транслювалися на каналі й до початку цьогорічного осіннього сезону, проект «Зона ночі» виходить в ефір далеко за північ й не рекламується. А от поняття соціальної відповідальності наші телевізійники точно розуміють по-своєму, якщо стверджують, що фільми про зомбі — це соціально відповідальний продукт, а програми про кераміку Опішні та Косівщини, карпатські художні килими, історичні фільми показують тоді, коли їх зможе побачити хіба що дуже наполегливий у своїх уподобаннях глядач. До речі, новою програмою канал планує привернути увагу старшої за віком аудиторії. Тобто на дітей, які продовжують дивитися «Вороніних», «Татусевих доньок» і тому подібні проекти, соціальна відповідальність не поширюється.

Прем’єра проекту «Новий погляд» відбудеться на День незалежності. У цей день на глядачів чекає фільм «Новий погляд: вже не вмерла Україна». Творці фільму нагадають про події початку 90-х років, проаналізують наші досягнення та познайомлять усіх з однолітками незалежної України — проблемами та радощами нового покоління.

Надалі, з 2 вересня, «Новий погляд» виходитиме в ефір щочетверга о 22.15.

Вікторія СКУБА, «День»
Газета: 
Рубрика: