Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ОГЛЯД НА ТБ

21 грудня, 2007 - 00:00


Журналісти визначили кращих в українському туризмі

Українські журналісти вважають, що подією 2007 року в туристичній галузі України стало проведення акції «Сім чудес України». Про це свідчать результати опитування журналістів, які пишуть на туристичну тематику, — «Український туризм очима української преси», що традиційно наприкінці року проводиться Національною туристичною організацією та Асоціацією журналістів «Туристичний прес-клуб України».

Загалом в опитуванні, в якому брали участь 60 українських журналістів, які пишуть на туристичну тематику, було визначено кращих у 19 номінаціях, повідомляє www.telekritika.ua.

Зокрема, кращим туроператором із в’їздного туризму стала севастопольська турфірма «Кандагар», туроператор «TEZ tour» визнано кращим туроператором 2007 року з виїзного туризму, а тернопільська турфірма «Оксамит-КЛ» стала переможцем у номінації «Кращий туроператор з внутрішнього туризму».

Кращим авіаперевізником 2007 року журналісти назвали авіакомпанію «Міжнародні авіалінії України», кращою страховою компанією, що працює з туристами, названо страхову групу «ТАС», а кращим туристичним офісом в Україні визнано представництво Міністерства туризму Ізраїлю. Кращим туристичним виданням визнано журнал «Мандри».

За словами голови Асоціації журналістів «Туристичний прес- клуб України» Ігоря Слісаренка, опитування журналістів визначає не просто кращих в українському туризмі за версією журналістів, але є стимулом для турфірм, авіакомпаній, туристичних представництв ставати відкритішими та активніше працювати з представниками мас-медіа.


У британських ріелтерів з’явився власний телеканал

Спеціалізований телеканал для ріелтерів з’явився у Великій Британії, повідомляє портал Aboutproperty.co.uk. Канал під назвою Property Professionals TV (PPTV) створено Національною асоціацією агентів з нерухомості (National Association of Estate Agents, NAEA) та Асоціацією брокерів (Association of Residential Letting Agents, ARLA).

Новий медіаресурс покликаний забезпечувати професіоналів ринку актуальною інформацією й останніми новинами. Тут транслюватимуться тренінги, колеги зможуть ділитися новими методами роботи й отримувати поради фахівців.

Крім того, жартують брокери, телеканал корисний для довкілля. Завдяки телебаченню економиться папір, що витрачається на листи, а поштова служба та громадський транспорт не переобтяжуються зайвою роботою.


На Волині проведено роздержавлення газети «Вісті Ковельщини»

Днями Волинська обласна рада прийняла певною мірою історичне рішення: про безоплатну передачу майна редакції газети «Вісті Ковельщини», повідомляє www.telekritika.ua.

Це був перший і головний етап у роздержавленні видання, каже головний редактор Микола Вельма. Водночас, за його словами, видання розуміє, що вихід з комунальної власності — складний крок, і свідомо до нього готується. «Вісті Ковельщини» збільшили тираж (зараз він становить понад сiм тисяч, газета виходить двічі на тиждень) та доходи від реклами. Крім того, видання уклало договори про висвітлення діяльності з обласною та міською радами.

При цьому, незважаючи на неминучість критики владних структур у власних матеріалах, «Вісті Ковельщини»,за словами Миколи Вельми, не наражалися ані на критику з боку влади, ані на тиск: «Так, я знаю, що те, що ми пишемо, не завжди подобається, але ніякого тиску газета не відчуває».

«Вісті Ковельщини» належать до видань — учасників пілотного проекту з виведення друкованих видань з державної та комунальної власності. В рамках проекту відбувається роздержавлення перших видань, а їхній досвід враховуватиметься при роздержавленні решти газет.

На законодавчому ж рівні проблема полягає в тому, що у законі не прописаний процес виходу органів державної чи комунальньої влади зі складу засновників видання. Також не вирішені питання оподаткування, пенсійного забезпечення тощо. За словами юриста ІМІ Романа Головенка, «проблемою є не стільки вихід органів влади зі складу засновникв, скільки питання оподаткування. Адже за законом при передачі майна редакції мають платити 25% його вартості — податок на прибуток. Отже, слід внести зміни до податкового законодавства, адже не кожна редакція може собі дозволити сплатити такий податок».


Комітет ВР з питань свободи слова та інформації очолить Ганна Герман

У зв’язку з достроковим припиненням повноважень 14 народних депутатів від коаліції, які ввійшли до складу Кабінету Міністрів, голосування за склад парламентських комітетів відкладається. Тим часом попереднє обговорення кандидатур для включення до складу комітетів ВР та їхніх голів згідно з попередніми заявами депутатів уже відбулося.

Оскільки головувати в комітеті з питань свободи слова та інформації повинна опозиція й він відійшов до Партії регіонів, фракція «Регіони України» вирішила висунути на посаду голови комітету Ганну Герман. Також бути членами комітету зголосилися Олександр Абдуллін, Микола Баграєв, Олена Кондратюк, Віктор Уколов та Андрій Шевченко (БЮТ), Святослав Вакарчук та Юрій Стець (НУ-НС), Олена Бондаренко, Володимир Ландік, Едуард Прутнік та, можливо, Геннадій Васильєв (Партія регіонів) та Олександр Голуб (КПУ). Фракції блоку Литвина не вистачило членів для цього комітету.

Газета: 
Рубрика: