Кажуть, що події відбиваються в нас у пам’яті чорно- білими, нiби стара кінострічка. Може, тому неприємні, сумні і трагічні дні нашого життя, які називаються просто — погані спогади, швидко зникають?
Але як же бути з тими подіями, які просто не можна забувати?
Саме для того, аби зберегти реальність того, що відбувається, англійці створили документальний фільм про Другу світову війну в кольорі. Цей по-своєму унікальний фільм, який транслюватиметься на каналі «1+1» з 11 вересня , так і називається — «Кольори війни».
Навколо фільму, котрий визнаний однією з кращих документальних стрічок, не змовкають суперечки і дискусії. Точки зору поділилися. Одна частина телеглядачів і критиків вважає, що зняти в той час кольорові кадри було неможливо, і творці просто ухитрилися «розфарбувати» подiї за допомогою комп’ютерної графіки та найскладніших технологій. Інші ж свято вірять у автентичність кольорової кінохроніки, тобто просто хочуть уперше побачити жорстоку реальність тих років саме такою, якою вона була насправді.
«Щоб знімати про війну, треба її побачити», — говорив Костянтин Симонов, що писав сценарії і здійснював показ воєнних кіноциклів. Англійський актор Джон Троу, режисер «Кольорів війни», який зараз лікується від раку, народився сорок другого року. Він отримав премію як кращий актор у популярному серіалі «Інспектор Морз» і номінувався, як кращий актор другого плану в драмі «Свобода, котра плаче» (яка, до речі, також грунтується на реальних подіях). І саме він, не будучи учасником тих подій, взявся за здійснення такої складної справи — тригодинної документальної картини про головну трагедію ХХ сторіччя. Але в нього все вийшло!
Документальний фільм «Кольори війни» унікальний ще й тим, що охоплює майже всі події періоду 1936 — 1945 років. Не однієї країни, не просто Британії, а всього світу. Німецька експансія в Польщу і Францію, бомбардування Лондона, Перл Харбор, протистояння американської флотилії й німецьких підводних човнів, Сталінград, американське вторгнення на Японські острови, голокост і японськi камікадзе, Хіросіма — все це є в «Кольорах війни». Так, як було насправді!
Загалом ця документальна кінострічка — колекція яскравих образів, які раніше ніде не з’являлися. Деякі з них просто шокують, оскільки не кожен з нас точно уявляє, якою була та війна. Коментатор протягом усього фільму зачитує листи і щоденники, спогади й нотатки очевидців та їхнiх родичів.
Скоро ми також зможемо стати очевидцями Блакитного неба війни, Зелених дерев і Червоної крові. Виявляється, в 42-ому вони були такими ж!