Вік нашої країни можна назвати переломним: тринадцята річниця все- таки. А от канал «1+1» вирішив проскочити період підліткової незграбності й підготувався до Дня незалежності за всіма правилами. Адже яка незалежність і від кого, якщо немає своєї продукції? Тому одним із головних завдань стала актуалізація минулих досягнень.
Протягом усього святкового тижня канал «1+1» буде з гордістю демонструвати результати своєї праці. Так, глядачів порадує повернення на телеекрани «Кармелюка» Григорія Кохана, фiльму, який у минулому був показаний лише один раз, і то, напевно, ненавмисно — через недогляд не дуже завзятого чиновника... Хоча це все — лише домисли, а от справжнім буде те, що зараз телефільм про шляхетного розбійника Устима Кармелюка покажуть у новій версії. Картину доповнюють фрагменти, що раніше не ввійшли до першоджерела через певні ідейні розуміння, також було проведено повне переозвучення. Причому треба бути дуже уважним, щоб зрозуміти, що Івана Гаврилюка озвучує Анатолій Пашинін, який вже «засвітився» у головній ролі «Украденого щастя». Григорій Кохан, повертаючи до життя своє дітище, дав йому друге дихання — переосмислив фільм у дусі сьогодення — незалежної України. Це безпрецедентний випадок, коли абсолютно повністю оновлюється історичний блокбастер. Це дійсно подія в українському кінематографі.
Втім, канал не обмежується старими стрічками, а пропонує все нові й нові рішення. Патріотів нашої країни порадує Юрій Володимирович Макаров фільмом «Мій Шевченко». Юрій Макаров знаходить нові монтажні можливості розкрити, показати свого героя. Шевченко — втілення національної ідеї, емблематична особистість для українців, одночасно великий художник і великий поет, визнаний в усьому світі, перекладений на десятки мов, безкомпромісний патріот, далекий від будь-якої політкоректності, навіть у поняттях позаминулого сторіччя, суперактивна, авангардна особистість, без якої важко уявити культурне і громадське життя. Фільм вдало поєднує класичне просвітительство, ризик журналістських пошуків і інтелектуальне, високопрофесійне авторське телебачення.
Що стосується авторських програм, то стартують вони з 23 серпня: відпочилі, сповнені сил і нових ідей. «Подвійний доказ» здивує більш ніж подвійними змінами: новий ведучий, новий інтер’єр, нові теми, нові обличчя. Ця програма займеться детективною роботою — розкриттям історичних таємниць, пошуком першопричин тих чи інших політичних катаклізмів, що мають резонанс чи відгомони сьогодні. Перші програми присвячені проблемам розділення власності Радянського Союзу, пошукам «золота партії», обставинам убивства Петра Столипіна.
Ольга Герасим’юк у програмі «Без Табу» розповідатиме про те, як потрібно долати перешкоди на життєвому шляху, як можна пережити нещастя і труднощі. Посилання до доброго і світлого стане більше. «Хочу і буду» продовжує свою любовну тематику, тому що, за словами самої ведучої, «любовна тема невичерпна». Тепер у плямистій студії будуть відвертими про кохання цілі родини. А в одній з перших програм поділиться своєю сердечною таємницею Горан Гавранчич, член футбольної команди київського «Динамо».
Соціальні проблеми на себе взяла Ганна Безулик. Перший випуск програми «Я так думаю» буде присвячений Незалежності — «Проект Україна»: обговорення з різних поглядів — політичного, економічного — того, чим зараз є наша держава.
Колишні досягнення — це добре, але й без нових не обійтися. Канал втілює у життя казку про «Форт Буаяр». Зовсім незабаром телеглядачі зможуть побачити своїми очима, як важко здобувається золото, навіть якщо воно телевізійне. Ведучі «ТСН», «Проспорт», «Сніданку з «1+1» у поті чола свого грали в цю захоплюючу, не по-дитячому небезпечну гру: стрибали у воду, літали над фортом, спускалися під воду і під землю, нудилися в темниці, розгадували загадки, а скільки ж фобій вони там утратили...
Загалом, канал «1+1» запрошує святкувати тринадцятиріччя України разом. А хто що вибере подивитися — справа смаку.