Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Реаліті-шоу претендує на премію за внесок у сучасне мистецтво

20 жовтня, 2006 - 00:00

У короткий список фіналістів Британської художньої премії Тернера (Turner Prize) включено проект реаліті-шоу художника Філа Коллінза (Phil Collins). На експонат перетворено офіс спеціально створеної компанії Shady Lane Productions, яка займається виробництвом телевізійних реаліті-шоу й аналізом їхнього впливу на учасників. Британська телерадіокомпанія BBC News зазначає, що живі люди вперше стали об’єктами на виставці претендентів на Тернерівську премію.

Співробітники Shady Lane Productions будуть протягом кількох тижнів інтерв’ювати всіх бажаючих висловитися про роль популярного телеформату в їхньому житті й одночасно самі будуть об’єктами для спостереження з боку відвідувачів експозиції. Коллінзу вже вдалося реалізувати схожий проект на бієнале сучасного мистецтва в Стамбулі 2004 року. Тоді він запросив кількох чоловік, які раніше брали участь у реаліті-шоу в Туреччині й які вважали, що подібні програми зруйнували їхнє життя. Вони виступили перед учасниками бієнале з відвертими розповідями про свій досвід.

2006 року на Тернерівську премію, крім Філа Коллінза, номіновані ще три особи: Томма Абтс (Tomma Abts; живопис), Марк Тічнер (Mark Titchner; інсталяції), Ребекка Уоррен (Rebecca Warren; скульптура).

Тернерівська премія заснована 1984 року й щорічно вручається актуальним британським художникам. Журі премії очолює директор лондонської галереї «Тейт» (Tate) сер Ніколас Серота. 2006 року його колегами стали критик газети Observer Лінн Барбер і галеристи з Великої Британії та США.

www.podrobnosti.ua
Газета: 
Рубрика: