На цьому тижні Перший національний телеканал увів нову сітку мовлення. Зміни полягають передусім у дизайні каналу і в появі кількох нових програм, таких, як «900 секунд» , «Студія 5» і «Сім днів спорту» . Плануються також численні спортивні трансляції. У той же час залишилися чинними всі старі програми новин і політичні програми, а «Акцент» Валерія Лапікури з щотижневого 15-хвилинного випуску став 5-хвилинним щоденним. Крім того, о 20.35 з'явилась щоденна 10-хвилинна програма за заявкою Центрвиборчкому з передвиборними виступами кандидатів у президенти.
Головною задачею змін, що відбуваються, зі слів президента НТКУ Вадима Долганова, є необхідність підвищення рейтингу головного державного телеканалу, а значить, його привабливості і для звичайних телеглядачів, і для рекламодавців.
Проте, куди важливішими від зовнішніх змін в ефірі, у вигляді сітки мовлення, є зміни внутрішні. Давня біда НТКУ — величезний дефіцит коштів. Компанія фінансується з бюджету лише на 27-30 % від необхідного мінімуму. Пригадується, наприкінці минулого року Зиновій Кулик, що став тоді президентом НТКУ, насамперед зайнялася фінансовими проблемами телекомпанії, для чого навколо неї було створено 12 продакшн-студій, які працювали за так званим «нульовим» варіантом: студії брали на себе виробництво, а НТКУ — мовлення, і ніхто нікому не платив, студіями тільки оплачувалась оренда приміщень і техніки НТКУ. Студіям, щоправда, було дозволено всередині своїх програм вставляти рекламні блоки спонсорів і за їх рахунок виживати. При цьому «крайнім» виявлявся концерн РРТ, що відає власне трансляцією сигналу: йому НТКУ також майже нічого не платила, і борг НТКУ перед РРТ складав уже багато десятків мільйонів гривень. До того ж у березні Рахункова палата України виявила, що рекламний монополіст на УТ-1, компанія «Ай-Пі- Київ», заборгувала телевізійникам понад 2,5 млн. грн. Тоді Зиновій Володимирович запевняв, що вже є домовленість, мовляв, цей борг «Ай- Пі-Київ» виплатить до кінця березня. Сьогодні цей борг не тільки не виплачений, але й, за словами нинішнього віце- президента НТКУ Юрія Захарченка, виріс удвічі. НТКУ і «Ай-Пі-Київ» знаходяться в ситуації уповільненого процесу розлучення, але через фантастично невдалий для НТКУ (назвемо це м'яко) договір між ними, підписаний ще при Вікторові Лешику, телекомпанія ніяк не може скинути з себе монополіста. «Це рекламне агентство дивиться на нас, як сутенер на повію!» — цитата з Юрія Захарченка. А поки цей борг не виплачений, у телекомпанії нема коштів на підтримку нових своїх проектів, виплату зарплати... Що вже й казати про тих співробітників, чиї передачі відтепер випали з сітки мовлення? «Ми можемо лише запропонувати їм створювати конкурентоздатний продукт», — відповів Юрій Захарченко на питання про їх подальшу долю. Піде з ефіру і частина продакшн-студій, які не заручилися підтримкою солідних спонсорів. Залишаться (додамо від себе) «Ера» і «Альтернатива», за якими стоять медіа-олігархи зі своїми прокучмівськими передвиборними телепроектами, і які начебто приватні, й за них НТКУ начебто й не відповідає, і в той же час глядачі сприймають їх виступи як позицію державного телебачення. Втім, це, практично, так і є.
Місця в сітці для можливої трансляції засідань Верховної Ради, про яку стільки говорять і пишуть депутати, на жаль, категорично не знайшлося.