Суд назвав дату початку слухань у справі Анни Політковської
Московський окружний військовий суд визначився з датою початку слухань у справі про вбивство оглядача «Нової газети» Анни Політковської. За словами прес-секретаря суду Олександра Мінчанковського, судді візьмуться за розгляд карної справи 15 жовтня 2008 року, повідомляє lenta.ru з посиланням на РІА «Новости».
Генпрокуратура РФ передала матеріали слідства до суду на початку жовтня 2008 року. Справу розглядає не цивільний, а військовий суд тому, що один із фігурантів справи — Павло Рягузов — є діючим співробітником Федеральної служби безпеки.
За уточненими даними, справа про вбивство Анни Політковської розглядатиметься під головуванням судді Євгена Зубова, який свого часу розглядав справу про загибель журналіста «Московського комсомольця» Дмитра Холодова.
Звинувачення у вбивстві були висунуті Сергію Хаджікурбанову, а також братам Джабраїлу й Ібрагіму Махмудовим. Брат останніх двох фігурантів справи Рустам Махмудов, якого слідство вважає безпосереднім виконавцем убивства, переховується й оголошений у міжнародний розшук. Усього під час розслідування вбивства журналістки в різний час було затримано дев’ятьох осіб, більшість із яких згодом довелося відпустити на свободу через відсутність доказів їхньої причетності до злочину.
Телеглядацька асоціація батьків України вимагає від НТН перенести показ «Найвідоміших українських маніяків»
За даними «Телекритики», всеукраїнська громадська організація «Телеглядацька асоціація батьків України» виступила із критикою на адресу програми «Найвідоміші українські маніяки», що виходить на телеканалі «НТН» о 18.30. Про це повідомляє «Телекритика». «Науково доведено психологами-криміналістами, що велика частина серійних вбивць чинили свої криваві злочини з однією метою — прославитись та потрапити у пресу або телепрограми. Завдяки «Найвідомішим українським маніякам» мрія українських маніяків стати відомими на всю країну здійснилась», — ідеться у заяві. Організація вимагає від телеканалу «НТН» перенести програму з 18.30 на пізній час — після 23.00. «Організація має надію, що телеканал НТН проявить соціальну відповідальність і не тільки винесе зазначену програму за межі вечірнього прайм-тайму, але й з метою захисту населення від небезпечної, на думку громадськості, інформації та позитивного іміджу України в очах іноземних туристів повністю відмовиться від цього медіа продукту», — зазначено в заяві. Свій коментар стосовно звинувачень канал поки що не оприлюднив.
Продавцям газет дозволили залишитися в київському метро
Керівництво КП «Київський метрополітен» дозволило продавцям газет та журналів залишитися на станціях. Правда, тільки на тих, де впорядкують спеціальні ролети, повідомляє smi.liga.net. На 34-х станціях підземки такі кіоски вже встановили. Торгувати в них дозволили переможцям конкурсу, а лотки — прибрали. Закликають відмовитись від розкладних столів для товару й тих, хто досі продає пресу під стінами метро, оскільки це суперечить нормам евакуації з підземки та протипожежної безпеки.