Національна рада врегулює штрафні санкції
У найближчий час Кабмін має підписати постанову «Про стягнення з телерадіоорганизацій та провайдерів програмної послуги штрафу в разі порушення ними вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або ліцензійних умов». Як повідомляють «Экономические известия», проект цієї постанови вже є на сайті Нацради. Зокрема, він всановлює максимальний розмір штрафу, який має складати не більше 25% ліцензійного збору, що сплачується при отриманні відповідної ліцензії.
— Так і має бути, адже саме такий вид покарання передбачений у вітчизняному законодавстві, — говорить гендиректор Союзу кабельного телебачення України Юлія Молчанова. Враховуючи нову методику ліцензійного збору, через яку ліцензії подорожчали в два-вісім разів. Відповідно, і штрафи будуть нараховувати по-новому.
— Звичайно, все буде розраховуватись за новою методикою, з новими, нічим не обумовленими цінами. У нас, наприклад, вартість ліцензії зараз піднялась з 90 тисяч до 250 тисяч гривень. Те саме буде і з штрафами, тим більше, якщо їх буде встановлювати Нацрада. Створюється нова корупціна схема, за якою Нацрада, в залежності від особистих симпатій, накладе або найменший, або максимальный штраф,— вважає заступник гендиректора донецької ТРК «Надія» Тетяна Бобровникова. Більше того, Нацрада вже зараз тримає багатьох мовників на короткому ланцюжку.
— Виходить цікава ситуація, коли більшість ТРО і провайдерів вже мають попередження Нацради, і після утвердження Кабміном максимального розміру штрафів фактично опиняться на гачку у чиновників. Найменше порушення може понести за собою максимальный штраф,— стверджує Юлія Молчанова.
Втрати журналістів у Грузії
За твердженням видання «Корреспондент», у Грузії загинуло троє і поранено 12 журналістів. Загинули кореспондент московського видання NewsWeek Георгій Чіхладзе, фотокореспондент інформагенства ИТАР-ТАСС Олександр Климчук, а також журналіст голландської телекомпанії RTR News Стан Сторіманс. Серед потерпілих — грузинські, ізраїльські, грецькі, турецькі й російські журналісти. Крім того, як повідомляє RegіonalReporters з посиланням на грузинський телеканал «Руставі-2», група чеських журналістів була пограбована напередодні в Горі.
— Нас пограбували четверо людей, вони забрали відео й фотоапаратуру й нашу машину», — заявив один з журналістів Марі Гуреба. Уночі журналісти пішки повернулися з Горі. За словами водія журналістів, грабіжники були не росіянами, а швидше вихідцями з Північного Кавказу.
Катя Осадча з’явиться на «1+1»
За даними«Телекритики», програма Каті Осадчої «Світське життя» в новому сезоні виходитиме на телеканалі «1+1».
— «1+1» ми вважаємо каналом, із якого почалось і вийшло все українське розважальне телебачення, — пояснила це рішення креативний продюсер проекту Олеся Ногіна. — Тому для такого популярного проекту наступним кроком його розвитку є ще вищий рівень каналу. «1+1», як канал-лідер, звичайно, нас цікавив.
Програма виходитиме щонеділі о 22.30. Формат проекту зміниться, в ньому з’являться нові рубрики, зокрема, збільшиться кількість міжнародних зйомок, з’являться рубрики «Зірка в інтер’єрі» (візити до квартир світських персонажів) та «Дрес-код» (модні тенденції в зв’язці з тим, як вдягаються світські персонажі).
— Це буде тележурнал про заможних і знаменитих, — сказала Катерина Осадча.
Шоу «100% Україна»
У минулому сезоні компанія CBS випустила новий формат по британській ліцензії «Power of ten», який із великим успіхом пройшов в Америці. А з 5 вересня в українському телеефирі з’явиться версія каналу «1+1» цього популярного шоу, ведучою якого стала Ганна Безулик — «100% Україна», повідомляє прес-служба телеканалу. Перед записом гри на замовлення проекту проводяться соціологічні опитування на різні теми — від політики до особистих чуттєвих переживань. На початку гри вийде два гравці й їм пропонується вгадати — який відсоток народонаселення країни так чи інакше дав відповідь на поставлене запитання. Хто найбільш точно дасть відповідь на три запитання і виявиться ближче до результату опитування — той переходить далі в призову гру. Тут вже він залишається один на один із ведучим. На кону американської гри стоїть 10 мільйонів доларів і на даний момент максимальний виграш забрала лише одна людина — 19-літній парубок із Нью-Джерсі. Ще п’ятеро виграли по 100 тисяч доларів. В українській програмі ціна перемоги — один мільйон гривень, і ноу-хау проекту полягає в тому, що в першому турі один із гравців буде відомою в країні особистістю.
— Насправді, правильна відповідь тут — це не знання, а розуміння країни, — пояснює продюсер Володимир Оселедчик. — Ось мені, наприклад, було б цікаво побачити Івана Малковича в цій програмі. Цікаво зрозуміти — наскільки наші зірки відчувають, бачать цю країну. Я точно знаю, що я розумію її погано. Вона для мене — terra incognita. Я приблизно здогадуюся, що український глядач може дивитися, а що він дивитися не може. Але це не більш, ніж інтуїція, помножена на 13—15 років досвіду. Ось і все. Але в цілому я розумію — кожного разу, коли опиняюся в якійсь області України, я розумію, що я цю країну не знаю.
Той, хто подолав перший раунд, починає грати на гроші. Йому потрібно дати лишень п’ять правильних відповідей, але з кожним запитанням зазор можливої помилки зменшується. Перше питання «коштує» тисячу гривень і діапазон, в який повинен влучити гравець — 40%. На другому запитанні, яке принесе учаснику вже п’ять тисяч, зазор зменшується до 1/3. І так — поки не дійде до діапазону в 10% зі 100%, і до мільйона гривень.
Опитування для проекту роблять три найбільші соціологічні агентства — Інститут Горшеніна, Центр імені Олександра Разумкова, центр КМІС.