Учора вперше на українському телебаченні стартував марафон дебатів серед політичних партій і блоків, що претендують на місце в наступному складі Верховної Ради. Поки що — на УТ-1 у форматі «Саме Того» («Гравіс»). Як повідомляв «День», своє бажання провести такі дискусії між претендентами в прямому ефірі висловили чотири канали: крім УТ-1 — ще «1+1», ICTV, СТБ. Але, заявивши про свою готовність, організатори цих зустрічей опинилися в скрутному становищі. Як не дивно, але з’ясувалося, що не всі партії та блоки горять бажанням з’явитися на блакитних екранах співвітчизників. Так, за повідомленням прес-служби «1+1», дві партії — ПЗУ і «Жінки за майбутнє» — відразу відмовилися брати участь у дебатах, що, безсумнівно, не може не насторожити виборців. Щоправда, у цьому моменті є одне «але». Як зазначив хтось із телевізійних діячів ще в грудні, щойно парламентарії заявили свій законопроект про теледебати, не кожна партія має серед лідерів людину з задатками шоумена, що поєднує фотогенічну зовнішність з умінням легко знаходити потрібні слова й аргументи. Скоріше за все, саме цей чинник переважив у рішенні про відмову телекомпаніям деяких суб’єктів виборчого процесу. Хоча тут простежується певна непослідовність у діях: постійно апелюючи до громадськості й заявляючи про бажання висунути себе в кандидати в нардепи, людина прирікає себе на публічність. І, очевидно, це та риса, яка сьогодні має бути притаманною кожному політикові. Не всі її мають, не всі хочуть її набути, і, мабуть, через це радники з іміджу поки що утримують своїх «підопічних» від участі в таких виставах.
Крім того, організатори теледебатів зіштовхнулися зі ще однією несподіваною перешкодою: деякі з потенційних учасників прагнуть диктувати, з ким би вони хотіли зустрітися в ефірі. За негласним рейтингом телевізійників найбільш бажаними партнерами для себе партії та блоки бачать В. Литвина, В. Медведчука і В. Ющенка.
Схоже на те, що дійсність внесла свої корективи до схеми, запропонованої народними обранцями. На теледебати мало хто поспішає — навіть при нинішній готовності стількох каналів проводити ці шоу. Наскільки це буде вигідно самим каналам, можна буде судити після 31 березня, але вже сьогодні можна прогнозувати, що несподівано велика кількість теледебатів може залякати глядачів — й у виграші залишиться Новий канал, що із самого початку заявив, що не збирається проводити передвиборні дебати.
Як виходитимуть з такої ситуації самі телеканали — ми з вами маємо стати свідками цього. А поки що «День» звернувся до тележурналістів із запитаннями про роль ведучого в теледебатах. Звертаємо увагу, що на момент проведення опитування ще не в усіх каналів була впевненість, чи відбудуться дебати, коли вони розпочнуться, і хто саме буде їх вести, тому деякі відповіді було дано в умовному способі.