Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТЕЛЕЕКСПРЕС Як відбирали учасників для «Останнього героя»

23 листопада, 2001 - 00:00

Коли ми побачили першу серію гри «Останній герой», то, незважаючи на всю повноту інформації, поданої про персонажів творцями передачі, все одно захотілося дізнатися, як вони потрапили до числа претендентів. Як нагадали нам у прес- службі «1+1», на початку року у декількох популярних українських газетах було опубліковано анкети з великою кількістю найрізноманітніших запитань. Наприклад: що б ви зробили iз 100 тисячами доларів? Які три речі ви взяли б iз собою на острів? Чи можете ви залишити сім’ю та роботу на три місяці? Усього — близько 30 запитань.

Організатори отримали декілька тисяч заявок на участь у грі — а саме близько п’яти тисяч. І в Росії, і в Україні взяти участь у проекті «Останній герой» зголосилися з усіх кутків країни. Спершу вивчалися анкети претендентів: якщо у відповідях на запитання спостерiгалася дивна суперечність або інші деталі, що вказували на психічну неврівноваженість, претендент «відсіювався». Якщо з’ясовувалося, що претендент страждає якими-небудь хронічними захворюваннями, анкету показували лікареві-терапевту. Тодi вже він і визначав, чи може людина взяти участь у «Останньому герої», чи хвороба йому цього не дозволяє. Так iз декількох тисяч анкет вибрали сотню і запросили їх- нiх авторів на співбесіду. Співбесіда проходила у декілька етапів. Спершу претендент розмовляв iз представниками проекту «Останній герой», як правило, — з продюсером або редактором, який визначав телегенічність людини. Далі потенційного учасника «обробляли» психологи — вони розмовляли з кожним претендентом у середньому по 30-40 хвилин, намагаючись визначити, чи немає у можливого «Робінзона» прихованих душевних розладів, чи зможе він працювати у команді, як взагалі буде поводитися на острові. Якщо з психологом все проходило благополучно, наступним етапом була зустріч з лікарем-терапевтом. Психологам доводилося найскладніше. Наприклад, один iз учасників, розсудливий начебто чоловік, прийшов на зустріч за декілька днів до того моменту, як повинен був стати батьком. Психологи дійшли висновку, що його бажання поїхати на три місяці, залишивши сім’ю, а точніше, дружину з немовлям, є неадекватне і «забракували» екстремала. Деякі учасники намагалися з’ясувати у психологів, скільки грошей їм заплатять за те… що вони погодяться брати участь у програмі, тим самим втрачаючи будь-які шанси на участь.

Сьогодні представляємо трьох українців, які пройшли всі випробування конкурсного відбору.

Ірина УРМАН (музикант, 31 рік, плем’я Лагартос) вважає, що «не лише краса, але й музика здатна змінити і покращити світ». Виконавець-органіст. За її словами, вона не створена для того, щоб «прасувати, готувати, прибирати». Емоційна. Ненавидить рутину і безликість у всіх виявах. Рішення вирушити на безлюдний острів у тропіках далося їй непросто. Олександр ЦЕЛОВАНСЬКИЙ (слюсар, 43 роки, плем’я Лагартос) готовий витратити мільйон доларів, щоб пожити в розкошах. «Сорок днів на пляжі у Карибському морі, ще й за гроші?! Та я про таку роботу все своє життя мріяв і втрачати свій шанс тепер не збираюся. А акули там всілякі, тайфуни — не біда!» — каже він. Готуючись до поїздки, серйозно вивчав можливість сконструювати самогонний апарат і гнати горілку з кокосів чи цукрової тростини. Ольга КОРЧЕВСЬКА (економіст, 23 роки, племя Тортугас) у дитинстві хотіла стати вчителькою (мати — вихователька дитсадка). Любить людей із сильним характером. Спортивна, витривала. Звикла до незалежності, з 18 років заробляє сама. У перспективі — відкриття власного молокозаводу. Навесні планує вийти заміж, за кого — поки що не вирішила.

До речі , «День» припустився помилки, коли написав про те, що один з українських претендентів на звання «останнього героя» його вже точно не отримає, маючи на увазі актрису з Одеси Олену, що вибула з гри на першому етапі гри. Як виявилось, Олена проходила відбір серед росіян. А «наша» трійка продовжує боротьбу, щоправда, у складі різних команд.

Андрій КРАВЕЦЬ
Газета: 
Рубрика: