Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Телегід

22 червня, 2012 - 00:00
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ / ФОТО НАДАНЕ ПРОГРАМОЮ «АРГУМЕНТ-КІНО»

Про родинну відповідальність

Із неділі на понеділок, з 24 на 25 червня, о 00.00 на каналі «1+1» дивіться програму «Аргумент-Кіно» та фільм Шона Ку «Гарний хлопчик».

Сюжет драматичного фільму американського кінорежисера Шона Ку розповідає історію подружньої пари, стосунки якої давно не є по-справжньому близькими. Та ось їхній 18-літній син влаштував у коледжі криваву бійню, після чого застрелився. Трагедія перевертає життя батьків. Їм доводиться пережити відторгнення оточуючих, загальний осуд, взаємні звинувачення і самобичування. Та страшне і, здавалося б, нестерпне горе несподівано зближує їх.

Останнім часом з’явилося чимало стрічок про межові форми підліткової жорстокості, про вбивство підлітками своїх однокласників та вчителів, у основу деяких із них лягли реальні трагедії. Цього ж разу йдеться не про мотиви таких жахливих учинків та подій, а про те, як із цим жити батькам нещасних злочинців. Адже родина — це люди, котрі несуть відповідальність одне за одного і в радості, і в горі, й після того, як хтось полишає життя. У батьків вимагають відповіді на запитання: «Чому?». А її немає...

Власне, у фільмі все це переживається як невиліковна хвороба. Спочатку заперечення, коли хочеться виправдати сина. Потім як гнів — на всіх і на себе. Як депресія. І, зрештою, приходить розуміння головного — того, що є найважливішим після всього, що сталося.

Це кіно сповнене емоцій та переживань. Фільм під час і після перегляду якого важко лишитися байдужим.

Також у програмі — спеціальний сюжет, присвячений творчості американської актриси Марії Белло, яка, власне, зіграла головну роль у картині «Гарний хлопчик».

Марія Белло відома світовому й, безумовно, українському глядачеві за низкою стрічок, де грала разом із гроном першокласних голівудських акторів. Також ми її знаємо, зокрема, по перших ролях у таких знакових кінокартинах, як «Історія жорстокості» (або ж «Виправдана жорстокість») Дейвіда Кроненберѓа та «Місто гріха», режисура Роберта Родріѓеса, Квентіна Тарантіно та Френка Міллера...

Володимир ВОЙТЕНКО
Газета: 
Рубрика: