Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТЕЛЕГІД

26 березня, 2010 - 00:00


Міжнародному дню театру присвячується

27 березня, в суботу, та 28 березня, в неділю, о 14.40 на «5 каналі» — третя частина фільму про Івана Карпенка-Карого.

27 березня ми відзначатимемо Міжнародний день театру. Цими днями «5 канал» покаже третю частину фільму виробництва «Віател» про Івана Карпенка-Карого.

...Він був переконаний, що після смерті його дружини Надії і після його заслання в Новочеркаськ під поліцейський нагляд сімейне щастя назавжди оминуло його долю. Однак... до Івана знову приходить кохання. Про друге одруження Івана Тобілевича із Софією Сіраковською, яка стала матір’ю його осиротілих дітей, і про їхній спільний творчий шлях у театрі — в документальному серіалі «Гра долі» з ведучою Наталкою Сопіт.


«Банзай, режисер!»

У ніч із 28 на 29 березня, одразу після програми «Аргумент кіно», о 01.10, на «1+1» — фільм легендарного Такеші Кітано.

— «Банзай, режисер!» — стрічка знаменитого й оригінального японського кінорежисера та актора Такеші Кітано — є автопародією та пародією на азійські стереотипи у світовій культурі. Та й просто — на кіностереотипи, — розповідає ведучий та автор програми «Аргумент кіно» Володимир ВОЙТЕНКО. — Режисер розмірковує, про що би таке зафільмувати кіно? Йому набридли всі випробувані жанри, йому нудно. І він тиняється світом із манекеном під пахвою, в якого обличчя... Такеші Кітано. Він розпочинає все нові й нові сюжети — то кримінальну стрічку, то фільм жахів, але нічого путнього з того не виходить...

Ось таке кіно про те, як важко знімати кіно, коли в тебе творча криза. Сказати б, кітановська версія феллінівських «Восьми з половиною».

Кітано, уперто намагаючись пояснити, прокоментувати з’яву саме такого фільму у своїй творчості, послідовно йде далі, наголошуючи на всекінематографічній кризі. Він каже, що його уже деякий час засмучує той факт, що кіно не зазнало достатньо радикальної еволюції і перемін, не зважаючи на те, що йому вже понад 100 років. Скажімо, в історії кіна нема еквіваленту кубізму чи фовізму, які зробили радикальну революцію в історії живопису. Таким чином, «Банзай, режисер!» є спробою створити «кінематографічний кубізм», де режисер грає з різними кіножанрами у межах одного фільму.

Взагалі ж, Кітано повсякчас гризуть сумніви — чи те і чи належним чином він робить? Коли одні сумніви зникають, з’являються інші. Він заявляє, що творить від нестатку гармонії. За роки перепробував різні професії і досі не певен у тому, що режисура — мета його життя. Розібратися в цьому ми, своєю чергою, спробуємо у спеціальному сюжеті, присвяченому Кітано.


Мода і Ванкувер

28 березня, неділя, о 23.30 в ефірі телеканалу «ТОНІС» і о 20.30 на ТРК «Київ».

Цього року до Олімпійських ігор готувалися не лише спортсмени, але й дизайнери. «Тиждень моди з Дариною Шаповаловою» з’ясовував, що пов’язує моду та спорт. Проглянувши нову програму, ви дізнаєтеся, чим здивував модну громадськість показ Viktor&Rolf, і перед яким молодим американським дизайнером уже схиляють голови всі модниці світу. Після смерті Олександра МакКуїна світова преса продовжує гадати, хто стане наступником дизайнера. «Тиждень моди з Дариною Шаповаловою» першими дізналися, в кого найбільше шансів стати креативним керівником Будинку.

 


Споконвічна музика «Дніпра»

28 березня, в неділю, о 20.15 на каналі ДТРК «Культура» — прем’єра фільму про Академічний ансамбль української музики «Дніпро».

У виконанні ансамблю прозвучать фрагменти фольклорних метаморфоз «Ті, що походять від Сонця» композитора В. Павліковського, інструментальні твори В.І. Попадюка, П. Терпелюка, Л. Матейка, пісні у виконанні Олени Кулик.

Відчуття стилю та манери народного виконавства, пошук нестандартних засобів музичної виразності створюють особливий, яскраво національний колорит звучання Ансамблю «Дніпро».


Романтик театру і кіно

26 березня, у п’ятницю, о 19.15 на каналі «Культура» згадуватимуть Леоніда Бакштаєва.

У програмі «Романтик театру і кіно» Леоніда Бакштаєва згадуватимуть люди, котрі проводили з ним чимало часу, знали його у побуті, вчилися разом із ним, починали разом свою творчу діяльність: дружина Марія Бакштаєва — зі студентських років до останнього подиху залишалася вірним та відданим другом Леоніда Георгійовича. З Олегом Комаровим, що є ведучим цієї програми, актор працював ще у 1962 році у Дніпропетровську в театрі імені Горького.

У програмі використовуються матеріали з фільмів «Ати-бати, йшли солдати» Л.Бикова, «Комісари» М.Мащенка, «Білий птах із чорною відзнакою» Ю.Іллєнка, в яких знімався Леонід Бакштаєв.

Про фрагменти, що, на жаль, не увійшли до передачі, розповідає автор програми Олег Комаров: «Леонід Бакштаєв був дуже благородною людиною. За два тижні до кінця свого земного буття він попросив передати в журнал «Український театр» статтю про свого старого приятеля. А коли ж автора статті не стало, вона була надрукована. І це було як світ далекої згаслої зірки. Бакштаєв, якого вже з нами не було, продовжував піклуватися, підтримувати людей».

Уже тяжко хворий, він зіграв у прем’єрній виставі «Чайка» за п’єсою Чехова роль Шамраєва. Зіграв яскраво, темпераментно цей характерний персонаж, та багато хто не впізнавав його, адже після лікування він зовні змінився. До Бакштаєва звикли як до виконавця ролей героїчного плану.

На встановленому акторові пам’ятнику — дуже промовиста епітафія: «романтику театру і кіно з любов’ю».


«Арктичні мавпи» в Iспанії

26 березня, в п ‘ятницю, о 23.30 та у повторі в неділю 28 березня о 00.ш30 — концерт гурту Arctic Monkeys.

Всесвітня телевізійна мережа MTV Networks International продовжує тішити поціновувачів якісної музики найсвіжішими масштабними подіями світової сцени. Цього тижня на телеканалі «MTV Україна» — живий концерт гурту Arctic Monkeys в Іспанії.

Молодий британський брит-поп-гурт виник у 2002 році. Їхній дебютний альбом («Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not», 2006 рік) продавався найкраще за всю історію британської музики. Такий успіх музичні експерти пояснюють активним розповсюдженням демо-записів «Арктичних мавп» прихильниками цього гурту в мережі, повідомляє Вікіпедія. Arctic Monkeys стали одним із перших гуртів, що досяг такого успіху без підтримки традиційних ЗМІ, продемонструвавши таким чином ефективність інтернету в просуванні нової музики.


«Талісман родини Симиренків»

27 березня, в суботу, о 20.20 на ДТРК «Культура» — фільм про родину українських меценатів.

Для більшості сучасників прізвище Симиренків асоціюється лише з сортом зимових яблук. Тим часом відродження української духовності та культури на початку XIX століття йшло саме від них, з Платонового хутора на Черкащині. Протягом восьми десятиліть щедрі, безкорисливі Симиренки фінансували усі найвідоміші українські проекти — досліди, етнографічні експедиції, освіту, музику, книжки, пресу, гуртки.

Підприємці, науковці, експериментатори, меценати — різні гілки одного родинного дерева. І кожна гілка давала найкращі плоди.

Тюрми, заслання, каторги, страти — смерть чатувала на них. А вони плекали життя, яке не було марним.

 

 


Кіно+ТБ

26 березня, в п’ятницю, о 21.30 на каналі «Культура» — історія «Укртелефільму» в обличчях, фотографіях і фільмах.

Унікальна кіностудія, яка знімала все. Все, що потребувало телебачення. Музичні фільми, вистави, науково-популярні та документальні стрічки і навіть художні фільми. Три премії ім. Т. Шевченко, «золотий фонд» зафільмованих вистав українських театрів, славетні багатосерійні картини (такі, як «Роксолана»).

Цього року «Укртелефільму» — 45 років.

Газета: 
Рубрика: