Організатори Національної телевізійної премії «Телетріумф-2012» оголосили шорт-лист цьогорічних номінантів, з числа яких 30 листопада на офіційній церемонії в Національному палаці мистецтв «Україна» нагородять лауреатів. Крім традиційних 49 номінацій, цього разу передбачено три нові — «За особливий внесок у розвиток українського телебачення», «Спеціальний приз премії «Телетріумф» та «Відкриття року».
За повідомленнями організаторів, на здобуття «Телетріумфу-2012» було подано 364 заявки: 318 — у національних номінаціях, 46 — у регіональних. Утім, основна «боротьба» точитиметься фактично лише серед п’яти центральних каналів — «1+1», «Інтер», СТБ, «Україна» та ICTV, які представлено практично в усіх номінаціях. Власне, те, що серед номінантів конкурсу з року в рік фігурують одні й ті ж канали, ставить під сумнів задеклароване призначення премії — бути «поштовхом до розвитку конкурентоздатного продукту телеіндустрії в Україні». Наприклад, у номінації «Інформаційно-аналітична програма» 2011 року переможцем визнано «Факти тижня з Оксаною Соколовою» (ICTV). Ця програма, на думку членів журі, у минулому році була кращою за «Подробиці тижня» («Інтер») та «ТСН. Тиждень» («1+1»). Дивно, але через рік в аналогічній номінації «Телетріумфу-2012» до шорт-листа трійки номінантів знову увійшли ці ж програми. На жаль, таку тенденцію помітно й в інших номінаціях премії. Так, за право вважатися кращим політичним ток-шоу країни два роки поспіль змагаються лише «РесПубліка з Анною Безулик» («5 канал»), «Свобода слова» (ICTV), «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» («Інтер») та «Шустер LIVE» («Перший Національний»). Хіба останнім часом на ТБ немає інших цікавих проектів подібного формату?
Тоді як вже кілька років поспіль все обертається довкола кількох центральних каналів, у країні є велика кількість регіональних мовників. Так, часто їхній продукт технічно програє, але з точки зору задуму є чимало цікавих і — що не менш важливо — значущих проектів. Натомість із 49 номінацій «Телетріумфу» лише 5 передбачено для регіонального ТБ. З огляду на це дивно звучать заяви про «стимулювання розвитку української телеіндустрії» та доцільність підтримки, передовсім, регіональних мовників.
Фактично після оголошення шорт-листа сама церемонія вже нічим не здивує. Буде, як завжди, багато гламуру, червоні доріжки і пафосні слова...