Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТV-ДАЙДЖЕСТ

19 жовтня, 2007 - 00:00


У Львові введений податок на теле- й кінозйомку на території міста

Львівська влада вводить додатковий податок на теле- й кінозйомку на території міста в нічний час. Зараз серед місцевих податків присутній збір на денну кінозйомку — 170 грн. за годину. За право знімати в нічний час доведеться платити 340 грн. за годину, пише газета «Економічні вісті», Україна. Як запевняють чиновники, надходження до міського бюджету від видачі дозволів на кіно- і телезйомку досить істотні, і має місце тенденція збільшення їхнього об’єму. «За дев’ять місяців поточного року ми отримали за цією статтею в п’ять разів більше, ніж за весь 2006 рік, — 68 тис. грн.», — розповідає начальник відділу тарифів і цін управління економіки Львівської міськради Галина Старицька. «До нас регулярно зверталися з проханням дозволити знімати в нічний час, але в нас не було такого тарифу. Тому ми розробили доповнення до діючого законодавчого акту, — зазначає Галина Старицька. — Однак оскільки в нічний час неспокою й незручностей створюється більше, то тариф вищий за денний вдвічі». «Кіноіндустрія у Львові ще недостатньо розвинена для того, щоб це підвищення мало резонансні наслідки», — зауважує Олег Бучинський, менеджер кіностудії «Провінція» (Дрогобич, Львівська обл.).


ТБ у телефоні

Понад 30% всіх проданих в Японії за останні місяці мобільних телефонів уже підтримують трансляцію телепередач. Відповідно телебачення, яке може приймати мобільний телефон передається в спеціальному цифровому форматі, який називається TNT mobile. Така інформація була представлена японською асоціацією індустріальної електроніки. Такі апарати користуються в Японії надзвичайною популярністю, й обсяг продажу зростає з кожним місяцем. Наприклад, у вересні було продано на 36,7% більше телефонів такого типу, ніж у серпні.


Недешевий формат

Перехід системи Державного комітету телебачення й радіомовлення України на цифровий формат віщання вимагає понад 1,5 млрд. грн., — повідомив заступник голови Держкомтелерадіо Володимир Горобцов на брифінгу в Києві в п’ятницю. «Десь понад 1,5 млрд. грн., але це сума загалом за системою Держкомтелерадіо — а там вона розбивається на Національну телерадіокомпанію, обласні державні телерадіокомпанії, «Укрінформ» тощо», — розповів Горобцов, відповідаючи на уточнююче запитання про те, скільки може коштувати переклад вітчизняної системи телебачення й радіомовлення на цифровий формат. Він також повідомив, що Держкомтелерадіо вже передало відповідні розрахунки в Мінекономіки, на засіданні якого щодо цієї теми «особливих зауважень, загалом, не було». При цьому, Горобцов додав, що проект Державної програми введення цифрового телерадіомовлення щодо цього «готується, шліфується, загалом, перебуває в роботі», повідомляє tv.net.ua. Як повідомлялося, у вересні своє бачення програми впровадження й розвитку цифрового телебачення в Україні представила Національна рада з питань телебачення й радіомовлення. У цілому розроблена Нацрадою програма розрахована до 2015 року й коштує $1,5 млрд., однак із держбюджету повинно бути оплачено менше третини програми. Зокрема: прорахунок частот віщання, науково-дослідні роботи, навчання необхідних фахівців, програма закупівлі декодерів для незаможних верств населення й добудування необхідних телевеж віщання з необхідним обладнанням. Раніше Рада піддала критиці схожу програму Мінтрансзв’язку, вказуючи на недоцільність будівництва Державним концерном радіозв’язку, радіомовлення й телетрансляції (РРТ) 468 веж телепередавачів (на що міністерством пропонувалося витратити 1,7 млрд. грн.), оцінюючи необхідних нових у 65 одиниць. Також Нацрада запропонувала в рамках програми використати як ключову технологію стиснення MPEG-2, замість MPEG-4, що пропонується Мінтрансом. Офіційний курс Нацбанку — 5,05 грн.$1, передає Інтерфакс-Україна.


Зовсім не дитячі проблеми

Діти, які багато дивиться телевізор, із віком мають більше проблем із поведінкою, ніж ті, хто не дивиться телевізор зовсім, пише BBC. Експерти з університету Джона Хопкінса вивчили дані про поведінку 2,7 тис. дітей у віці до п’яти років і запитали у їхніх батьків, як часто дивилася телевізор кожна дитина. З’ясувалося, що ті діти, якi приділяли цьому заняттю понад дві години на добу, мали серйозні відхилення в поведінці. Ступінь відхилення залежав від індивідуальних особливостей дитини. До такого самого висновку прийшла американська Академія педіатрії. Дітям до двох років узагалі протипоказаний перегляд телепередач, а дітям від двох до п’яти років потрібно обмежувати час, що проводиться перед телевізором, — чим менше, тим краще. Наявність телевізора в спальні в дитини заважає розвитку в неї соціальних навичок, формує неправильне ставлення до життя, збільшує ризик асоціальної поведінки, травмує сон. Лікар Річард Хаус (Richard House), який читає лекції із психотерапії в університеті Роухемптона, зазначає: «Малюки мають багато проблем із поведінкою й без телевізора, але телевізор збільшує їхню кількість. Навіть дитячі передачі можуть зашкодити розвитку дитини, про що їхні творці можуть навіть не здогадуватися. Річ у тім, що деякі діти дуже вразливі й особливо чуйно реагують на все, що бачать по телевізору».

Газета: 
Рубрика: