Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТV У ФОКУСI

27 липня, 2007 - 00:00

65% населення України може залишитися без ТБ?

Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ігор Курус надав пресі нову інформацію стосовно державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні. Нагадаємо, що у листопаді 2006 року розпорядженням Кабміну повноваження розробити проект програми було делеговано Міністерству транспорту та зв’язку, яке й представило його у березні 2007 р. За словами пана Куруса, спроби Нацради з ТРМ приєднатися до розробки державної програми не бралися до уваги. Попри це, Ігор Курус вбачає у варіанті держпрограми, розробленому Мін- трансзв’язку, «великі неточності, які можуть призвести до небажаних наслідків», пояснюючи це відсутністю у міністерства інформації, якою володіє профільний орган — Нацрада.

Зокрема, йшлося про те, що, згідно з обрахуваннями Нацради, у розробленій держпрограмі передбачено лише 21% орієнтовних витрат на фінансування програми цифрового ТБ — без врахування коштів на виробництво програми та на «забезпечення громадян сигналом». Останнє ж є особливо важливим, адже, як зазначив пан Курус, 65% населення приймає телебачення з ефіру, а, отже, якщо замінити його на цифрове ТБ без забезпечення громадян приймачами, усі вони просто втратять можливість отримувати телевізійну інформацію. Натомість у держпрограмі впровадження цифрового телерадіомовлення передбачено велику кількість витрат, які, згідно оцінок експертів, не є доцільними.

Як підкреслив Ігор Курус, конфлікту між Міністерством транспорту і зв’язку та Нацрадою немає. Проте зараз Національна рада з ТРМ розробляє свою концепцію впровадження цифрового ТБ в Україні, погоджуючи її зі спеціалістами для отримання «наближених до істини показників», — зазначив пан Курус.

74,7% киян не вважають сучасне телебачення мистецтвом

Такі дані опитування, проведеного соціологічною службою УНІАН. При цьому лише 0,7% опитаних вважають телебачення мистецтвом. Твердження про те, що більшість програм можна назвати мистецтвом, підтримують 2,4% киян, а приблизно половину програм можуть назвати мистецтвом 3,3% респондентів. Думку про те, що лише невелику частину програм можуть вважати мистецтвом, підтримують 17,1% опитаних.

На запитання: «Чи вважаєте ви сучасне телебачення достатньо толерантним до суспільної моралі?» переважна більшість (56,0%) киян відповіла «швидше ні». «Точно ні» сказали 24,0% респондентів, при тому, що 2,9% вважає, що телебачення є швидше толерантним, і 0,2% вважає телебачення цілком толерантним. 16,9% киян під час опитування зазначили, що їхнє бачення толерантності телепрограм залежить від каналу, програми і часу виходу в ефір.

Дар’я ШВАЯ

Газета: 
Рубрика: