Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Держдепартаменті США також цінують професіоналів

4 червня, 1999 - 00:00


Iдеологія «прямих включень» і телемостів уже стає буденною для українського ТБ. Телемарафони СТБ, практика Нового каналу, телемости в інформаційних програмах «1+1»...

До речі, схоже, засвоєнню нових технологій нашому ТБ активно сприяє саме життя: й, скажімо, передвиборна ситуація в країні, й ті ж події в Югославії. З початком «Балканської кризи» офіційний Київ почав завалювати практично всі міжнародні інстанції пропозиціями про врегулювання конфлікту. Й перший час громадяни незалежної України, більшості з яких доступні й російські канали, були в повному здивуванні: точки зору Заходу й Росії в оцінці ситуації розходилися настільки сильно, що іноді виникало питання: а чи про одне й те ж кажуть журналісти? Інформація, що нею користувалися практично всі засоби масової інформації, ретельно коментувалася з обох боків. Але на її повноту й усебічність у висвітленні позиції України щодо Косово, у висвітленні речей принципових, було розраховувати важко. Виявилися не готові до такого повороту й ТСН («1+1»), втім, як і всі інші. А без повної й об'єктивної інформації нам не зрозуміти, чому наші політики хочуть виступити в ролі миротворців. На сьогоднішній день на каналі «1+1» зрозуміли, що треба їхати самим, інформацію добувати, знімати, коментувати також самим. За час, який пройшов з початку конфлікту, ТСН провело велику кількість телемостів, складність і професійний підхід яких не поступається визнаним світовим лідерам новин — CNN, BBC і CNBC. У цьому могли пересвідчитися всі, хто дивився в режимі прямого включення інтерв'ю з держсекретарем США Мадлен Олбрайт, телеконференцію з її заступником Джеймсом Рубіном і перше на каналі «1+1» пряме міжконтинентальне включення з саміту НАТО з Вашингтона (23.04.99), яке провели зі студії «1+1» Алла Мазур і зі столиці США — Олесь Терещенко. Таким чином, нам, простим глядачам, було надано можливість знати, як пан Рубін пояснює позицію США щодо подій на Балканах і миротворчих ініціатив Києва, не зі слів московських телеведучих, а з наших українських випусків новин. До речі, телефонні включення, які іноді замінюють телевізійні, в ТСН, схоже, засвоїли повністю. Два місяці тому Ігор Слісаренко перебував у складі міжнародної групи журналістів, яких Штаб-квартира НАТО в Брюсселі запросила для ознайомлення з діяльністю цієї організації в обставинах, що склалися. Цей короткий візит у ТСН використали для отримання за телефоном у прямому ефірі оперативної, достовірної інформації про логіку дій і конкретні плани НАТО. Цей досвід так само було запропоновано, коли студія ТСН була з'єднана із Захаром Бутирським у студії DEUTSCHE WELLE (Бонн) і з Ростиславом Хотіним у лондонському офісі ВПС.

Ера прямих включень у ТСН спрямована на те, щоб перенести глядача в центр подій, зробити якщо не учасником, то живим свідком того, що відбувається. Це можуть робити тільки професійні журналісти. Вони нині, спіймані зненацька подіями, вчаться дуже швидко. Не думаєте ж ви, що в Держдепартаменті США добро дають на інтерв'ю з держсекретарем кожному бажаючому?

Олександр ВОЙТ
Газета: 
Рубрика: