Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Донецьку з’явилася «альтернативна правда»

4 листопада, 2011 - 00:00

Донецькі журналісти і блогери впродовж декількох місяців створюють і фінансують власне видання, називаючи свій проект «засобом інформаційного самозахисту».

У Донецьку вийшли два номери нового громадського видання — «Донецкая правда». Як стверджують газетярі, які одночасно є співзасновниками та спонсорами газети, видання незалежне, покликане показати «альтернативний погляд на події, які відбуваються в області». На сторінках «Донецкой правды» кожен може висловитися на теми, які справді хвилюють суспільство і які або замовчуються, або дещо брехливо висвітлюються місцевими комунальними ЗМІ, наприклад умови життя та роботи шахтарів, екологічна ситуація в окремих містах, реальне ставлення мешканців Донецька до вчинків влади. В останньому випуску журналісти «ДП» розкрили такі теми: чому потрібно працювати в політиці і чи відповідає дійсності думка, що за Союзу шахтарям жилося добре?

Показово, що «Донецкая правда» залежатиме лише від газетярів, принаймні фінансово, оскільки кошти, якими видають газету, є виключно пожертвами його авторів. З огляду на ці ж причини «Донецкая правда» наразі виходить накладом 3 тис. примірників раз на два місяці на чотирьох шпальтах силами п’ятьох-шістьох осіб. Як із гумором охарактеризував останній випуск один із газетярів під ніком Франкенштейн у своєму блозі на сайті «Усе буде Донбас!», «газета з деяким нальотом повстантства».

Ідея створення проекту належить донецьким газетярам і блогерам, зокрема Олексієві Мацуці, головному редакторові інтернет-видання «Новости Донбасса», а також Денисові Казанському, журналістові і блогерові.

Денис КАЗАНСЬКИЙ, випусковий редактор видання «Донецкая правда», журналіст інтернет-видання «Новости Донбасса», блогер:

— Ми створювали газету як незалежне громадянське видання, яке має фінансуватися коштом громадян і виражати їхні інтереси. Таке видання навряд чи зможе бути прибутковим у нашій країні. Це не бізнес, а скоріше — потреба. Засіб інформаційного самозахисту. Українці часто скаржаться, що все довкола в нашій країні куплено, всі ЗМІ висловлюють інтереси олігархів та продажних політиків. У такій ситуації можна знайти лише один вихід — створити та контролювати власне народне видання. «Правда» в нашому розумінні — це, в першу чергу, факти. Зрозуміло, на одні й ті ж факти можуть існувати різні погляди, тому було б неправильно стверджувати, що наша правда — це істина в останній інстанції. Але, в усякому разі, нашу думку ми висловлюємо чесно, пишемо те, що вважаємо за потрібне, й ні від кого не отримуємо жодних вказівок щодо того, яким має бути наш контент. Найчастіше ми приділяємо увагу проблемам побудови громадянського суспільства та соціальним конфліктам у регіоні. Наразі «Донецкую правду» роблять лише п’ятеро-шестеро осіб. Це прості мешканці Донецька, журналісти і студенти. Прямо скажемо — я і мої друзі, вік яких варіюється від 20 до 28 років. Але ми сподіваємося, що в майбутньому до нас приєднаються й інші небайдужі громадяни.

Катерина ЯКОВЛЕНКО, Донецьк
Газета: 
Рубрика: