«Ми програмували його таким чином, аби відвідувачі, навіть мимохідь, навмання прийшовши до Центру, мали змогу потрапити на якусь із подій: кіноклубних, освітніх, розважальних, театральних (Сцена 6), або подій резидентів, відпочити в книгарні або кафе, — розповів напередодні події на своїй сторінці у ФБ генеральний директор Іван КОЗЛЕНКО.
З цією метою майже два роки створювалось лобі: місце зустрічі відвідувачів, резидентів та команди Центру. 6 років тому тут була фабрична прохідна, корпус був режимним, доступ відвідвачам суворо обмежений, а весь простір поділений на безліч невеликих приміщень: кладових та технічних. Найбільшу площу займав гараж, посеред якого стояла двоповерхова прибудова для водіїв, митний склад колишнього орендаря (DHL), хімуражене приміщення стоків хімречовин (знявши підлогу в котрому відкрили 2-метрових шар синьо-зеленого піску); третину приміщення займали складські приміщення орендарів, що розсікали два крила будівлі, роблячи їх несполучуваними між собою.
Стіни пали: атріум будівлі з 8-метровими стелями тепер являє собою єдиний простір площею понад 1000 м2, в якому розмістились книгарня, кафе, ресепшн та мікросцена.
НА ІМЕНИНАХ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРА ГРАВ УКРАЇНСЬКИЙ ІМПРОВІЗАЦІЙНИЙ ОРКЕСТР (ДИРИГЕНТ — ДМИТРО РАДЗЕЦЬКИЙ)
Аварійний козирьок старого ганку було демонтовано. Ми постарались витримати вхідну групу в лаконічному стилі, підкресливши конструктивні та ритмічні особливості будівлі — перлини пізньорадянського архітектурного модернізму. Принциповим для нас було забезпечити безбар’єрність лобі та публічних просторів будівлі, для чого з фасаду було спроектовано пандус та зручні маршрути до ліфтових груп.
Отже, відкриваємо перший сезон регулярних подій в стінах Центру, програма якого складається з десятків чи не щоденних подій».