Володимир Грановський, член правління телеканалу «Інтер», відповів на запитання щодо резонансної конфліктної ситуації, яка склалася на каналі, а також розповів про своє бачення розвитку українського телебачення загалом. Повний текст читайте на сайті www.telekritika.kiev.ua
— Володимире, конфліктна ситуація на телеканалі викликана тим, що колектив поставили перед фактом, що буде урізано зарплатню, причому, заднім числом…
— Це все неправда. Тут дуже важливо бути точним у кожному визначенні. По-перше, ніхто не ставив журналістський колектив у ситуацію, коли комусь урізують зарплатню. Це були чутки, як і все інше. Проблема полягала в тому, що чутки були посилені людьми, які повинні були ці чутки зупинити.
— Керівниками підрозділів?
— Керівниками підрозділів. Можу вам сказати відверто, для нас це був реальний шок. Бо, звичайно ж, коли рядовий працівник, який перебуває внизу ієрархічної градації, чує, що йому не заплатять гроші, його реакція абсолютно зрозуміла. Але керівники підрозділів мали доступ до інформації. І вони так і не дали пояснень, чому вони не зайняли позицію…
— …лояльну до топ-менеджменту?
— Я б сказав, просто — нейтральну, виважену… Вони ж могли сказати: ми не маємо поки що точної інформації, уточнімо, розберемося…
— Які дії топ-менеджменту могли спровокувати таку бурхливу реакцію колективу?
— На сьогодні ми знаємо абсолютно точно дві причини, якими викликані такі настрої. Перша. Я не називатиму прізвища — оскільки це результат внутрішнього розслідування. Так ось, керівник одного з підрозділів після участі в одній із робочих нарад, де не приймалися ухвали, незважаючи на те, що там були члени правління (а просто обговорювалася мережа, обговорювалося питання оплати праці — обговорювалися як такі), виніс це в колектив як ухвалу. І в цьому розумінні дезінформував людей, оскільки ухвал ніяких не приймалося. Просто керівництво проводило інвентаризацію мережі, обговорювалися питання посилення i можливих замін слотів. Усього лише як ідеї, бо ви чудово розумієте, що це бюджети, виробництво, люди. Це зрештою — глядач. Що стосується зарплатні — то була чиста дезінформація, яка пов’язана з тим, що потрібно було всього лише провести інвентаризацію доходів окремих осіб, насамперед тому, що «Інтер» — це складна організація і одні й ті ж особи отримували зарплатню по два—три рази, працюючи на різних проектах. Тобто передбачається звести не за проектами, а за прізвищами інформацію щодо виплат, аби людина отримувала премію все ж таки один раз, а не три. Можливо, таких людей лише 3 або 5 осiб на каналі. Але на той момент, коли це обговорювалося, такої інформації просто не було. І взагалі, це внутрішня технічна розмова, яка не мала ніяких наслідків. Тим більше, вона не мала ніяких наслідків для всього колективу. Бо просто не було підстав для цього.
— Чому керівники каналу одразу, в такому випадкові, не купірували цю ситуацію?
— Я можу лише сказати, що для керівництва взагалі ця ситуація була спочатку незрозумілою. Вона виглядала як саботаж і шантаж. Тим більше, що була ініціативна, група. Причому, вона також не однорідна. Бо одні люди дійсно щиро ставили важливі запитання, а інші дійсно думали, що вони таким чином уникнуть свого звільнення, яке, знову ж таки, не передбачається. Я впевнений, що невелика група людей абсолютно усвідомлено розгойдувала ситуацію. Усвідомлено дезінформувала людей. Усвідомлено поширювала недостовірну інформацію, в тому числі й в ЗМІ.
— На сьогодні яка ситуація на каналі? Чи зберігається передстрайкова готовність колективу, як про це пишуть ЗМІ?
— На каналі працює близько тисячі осіб, а реально група, яка активно протестує, обчислюється десятками. Тому не може йтися про трудовий колектив загалом. Я ще раз звертаю увагу: є ініціативна група, а є просто працівники, яких було дезінформовано. Я абсолютно впевнений, що є рядові працівники, яких взагалі не торкалися ніякі зміни i які вже розуміють, що їх було дезінформовано.
— Як топ-менеджмент має намір повертати собі довіру колективу?
— Телебачення — це дуже конкурентне середовище. І працюючи на такому каналі, як «Інтер», потрібно боротися не з правлінням, а за глядача. І я гадаю, що ми знімемо цю ситуацію, цю напруженість не тим, що весь час зустрічатимемося з колективом, а тим, що людям, які хочуть працювати, дамо можливість працювати й заробляти. На сьогодні, можу вам сказати відверто, штат ІАС роздуто. Він буде скорочуватися. Буде!