Наглядова рада Суспільного мовлення у понеділок, 10 квітня, обрала головою правління НСТУ медіаменеджера, екс-голову НТКУ Зураба Аласанію. У другому турі голосування Аласанію підтримали 10 членів Наглядової ради, проти проголосували сім. Голосування відбувалося у таємному режимі. На цьому обрання керівного органу не завершується. Впродовж місяця Наглядова рада має обрати і призначити шістьох членів правління компанії за поданням голови правління.
І Зураб Аласанія, і медіаексперти та члени Наглядової ради НСТУ вже зараз говорять, що на швидкі зміни українцям очікувати не треба, адже створення якісного мовника — тривала і копітка робота. «День» поцікавився у керівника каналу та медіаексперта, що першочергово треба зробити, щоб не втратити шанс запустити цікавий і, головне, — корисний для українців канал?
«Зараз у мене абсолютно різні відчуття. Безумовно, є радість, що довірили такий шанс, і водночас розуміння тих об’ємів роботи, яку треба буде зараз виконати, — прокоментував «Дню» результати голосування Зураб Аласанія. — Передовсім, зараз мені треба зібрати команду правління НСТУ, підготувати її до зустрічі з Наглядовою радою, і, думаю, що на це підуть найближчі два тижні. Тобто зараз займатимуся передусім цією роботою. Потім добиратиму всю команду. Ейчар, піар, і потім переструктурування бюджету — це мої перші три кроки. Важливо знайти людей і переструктурувати бюджет».
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»
На запитання «Дня», чи не планує Зураб Аласанія запропонувати роботу над створенням Суспільного ТБ в Україні своїм конкурентам — комусь із кандидатів на посаду голови правління каналу, переможець конкурсу відповів: «Роботи кандидатів насправді були... різними. У декого сильні, у декого — ніякі. Були озвучені певні дуже продуктивні ідеї, які можна і треба використати. Якщо ми говоримо не про приватні амбіції людей, а про бажання спільно побудувати Суспільне, то співпраця може бути. Однак я поки не певен, що запропоную комусь із інших претендентів бути зі мною в команді, бути в правлінні НСТУ».
За словами Зураба Аласанії, відразу три людини в правлінні будуть займатися виключно контентом — це його команда менеджерів: Роман Вінтонів (відповідатиме за суспільно-політичний напрям, а саме за сатиру), Саша Кольцова (відповідатиме за розважальний напрям контенту) та Юрій Макаров (відповідальний за просвітницький напрям).
«Говорити про серйозні зміни можна лише після того, як буде обрано членів правління. Адже чимало рішень Зурабу Аласанії доведеться ухвалювати не одному, а колегіально, з правлінням, яке має бути обрано упродовж місяця. Відтак — топ-керівництво сформується в середині травня, а потім буде етап структурних змін, — коментує «Дню» медіаексперт, член Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. — Важливо розуміти, що мова йде про об’єднання роботи майже 30 мовників у один, і, відповідно до концепції Зураба, частина філій буде об’єднаною, таким чином оптимізувавши кадровий ресурс. А ці люди мають бути попереджені за три місяці до звільнення. Тому щодо часу початку роботи каналу, думаю, на осінь будуть зроблені лише перші структурні зміни в організації діяльності. І саме тоді, паралельно, глядач відзначатиме перші зміни в ефірах. Звичайно, в усіх нас великі очікування на швидкі зміни. Але треба бути реалістами і розуміти, що швидко це не відбуватиметься. Ми говоримо про «заскорузлу» стару радянську машину, такого собі «монстра», якого треба не просто приборкати, а змусити ефективно працювати. Також важливо не допустити будь-якого політичного тиску на канал. Якщо чиновники топ-рівня намагатимуться якось впливати на канал, будемо відразу виводити такі спроби в публічну площину і таким чином захищатися».
Продовження теми: «Спочатку Бі-Бі-Сі, а потім Британія?»