Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Заєць» проти абсурдного парламентаризму

24 грудня, 2010 - 00:00
ЖУРНАЛІСТ РОМАН ВІНТОНІВ В ОБРАЗІ / ФОТО З САЙТА «УКРАЇНСЬКА ПРАВДА»

Цього тижня «День» вже писав про те, як вражений подіями в парламенті журналіст сам вразив парламент. Роман Вінтонів, кореспондент «Сніданку з 1+1», прийшов до Верховної Ради у плюшевому костюмі зайця.

Ми зателефонували Романові, аби дізнатися, що підштовхнуло його на цю, без сумніву, авангардну акцію.

Варто сказати, що відповідь журналіста виявилися симптоматичною з точки зору теми «Не відстороненість, а включеність», яку ми зачіпаємо цього разу на шпальтах «Прес-клубу». Чомусь українські журналісти вважають за норму називати себе стійкою для мікрофону, а громадянська позиція здається їм непрофесійною. Хіба що «несвідомо».

— Депутати довели парламентаризм до повного абсурду, — нарікає Роман. — Але всі продовжують робити вигляд, що вони нічого не бачать. Під «усіма» я маю на увазі більшість. Утім, так само було, коли більшість складали інші партії.

По суті, говорити про це — не робота журналіста. Журналіст — це, грубо кажучи, стійка для мікрофону. Тут я, напевне, порушив журналістські стандарти, коли посів певну громадянську позицію. Я несвідомо перейшов із категорії журналістів у категорію громадських діячів.

— А чому ви вважаєте, що журналіст не повинен мати громадянської позиції?

— Журналіст, що працює в новинах — це просто тримач мікрофона, який передає інформацію. Навіть на ВВС так заведено... Мають щось робити люди, які голосують за депутатів, вони повинні приймати рішення, а не журналісти...

Марія ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: