Модерне бачення, організація площини полотна, використання стилістичних обмежень жанру задля виходу на інший рівень сприйняття окремого кольору та несподівані кольорові поєднання — характерні ознаки стилю, притаманного Неонілі Косницькій. Між полюсами традиційного наративу та оригінальної кольорової структури, що гармонійно поєднуються в її роботах, виробляється життєдайний енергетичний потік.
Неоніла Косницька — член Спілки художників України та Росії, народилася 21 січня 1962 року в селі Богданівка Хмельницької області. З 1979 по 1985 рік навчалася на факультеті живопису Владивостоцького інституту мистецтв, працювала викладачем та завідувачем відділу дизайну Магаданського училища мистецтв. Нині вона — викладач фахових дисциплін дизайну Житомирського педагогічного університету, Житомирського технологічного коледжу, активно займається виставковою діяльністю. Персональні виставки художниці експонуються в Україні, Росії, Білорусі, США.
Як зазначає мистецький критик Леся Соболівська в журналі «Художники України», яскраві полотна Неоніли Косницької мимоволі привертають увагу життєствердною палітрою. Художниця здійснює сміливі живописні експерименти.
Саме живопис, композиція, фактура — головні герої її творчості. В мистецькому доробку митця переважно пейзажі. До речі, відсутність зображення людей у сюжетній композиції пейзажів Неоніли Косницької — не просто випадковість, а продуманий митцем художній засіб. Людина присутня, але по інший бік полотна. Вона не просто споглядає зображене, а проймається тим емоційним станом душі, що його так вдало вміє передати художниця. До речі, у Неоніли Косницької є традиція щороку виходити на пленер під час цвітіння диких маків, які спалахують яскравим полум’ям літнього дня в її картинах.
Неоніла Косницька — постійна учасниця пленеру художників, який традиційно щорічно відбувається в Національному університеті «Острозька академія». На запрошення ректора університету Ігоря Пасічника та студентів пані Неоніла привезла до Острозької академії понад 30 свої робіт. Художня виставка Неоніли Косницької, яка відкрилася минулого тижня в підземній галереї університету, триватиме до початку грудня.