У Львівському національному музеї ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) експонуються полотна з колекції «Живопис у Нормандії» авторства Клода Моне, Ежена Будена, Теодора Жеріко, Гюстава Курбе, Жана Батиста Каміля Коро, Рауля Дюфі, Огюста Ренуара, Жюля Ноеля, Шарля Пекрюса, Жана Онфлера, завдяки яким Нормандія стала місцем народження основних течій образотворчого мистецтва XIX століття — реалізму, романтизму, імпресіонізму та постімпресіонізму.
Експозиція демонструє нюанси розвитку цих напрямів та зміни, які, зрештою, призвели до появи модернізму у ХХ столітті.
На картинах — морське узбережжя, сільська місцевість, місто, а також жанрові сцени та натюрморти.
Виставку організував Французький інститут в Україні.
«У ХІХ столітті митці, тікаючи від наступу промисловості на великі міста, шукали прихистку в Нормандії, — говорять організатори. — Відтак прагнули відчути близькість природи та розвинути свої здібності малювання на пленері, намагаючись вловити й зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів».
Збір колекції живописних творів під загальною назвою «Живопис у Нормандії», до якої ввійшло сто двадцять полотен, датованих 1750 — 1950 рр., започаткувала 1992 року Регіональна рада Нижньої Нормандії.
Збірку розмістили у колишньому жіночому монастирі Абатство Дам (Abbaye aux Dames), який щорічно відвідують понад 10 тис. осіб.
Експозиція «Живопис у Нормандії», на думку мистецтвознавців, — це унікальне зібрання творів мистецтва, яке мандрує світом як колекція, що представляє зародження імпресіонізму у Франції.
Зокрема, на пострадянському просторі колекцію з великим успіхом демонстрували у Таллінні, Ризі та Мінську.
Неабиякий успіх виставка має і у Львові.
А перебуватиме вона у Національному музеї ім. Андрея Шептицького до 26 серпня.
Потім поїде до Києва та до Донецька.