Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

До свят — у всеозброєнні!

У Києві триває фестиваль «Різдвяний Арсенал»
18 грудня, 2015 - 12:00
НА ФЕСТИВАЛІ ПРОВОДЯТЬ БЕЗЛІЧ МАЙСТЕР-КЛАСІВ ДЛЯ ДОРОСЛИХ І МАЛЕЧІ: МОЖНА ЗЛІПИТИ ЩОСЬ З ГЛИНИ, РОЗМАЛЮВАТИ НОВОРІЧНУ ІГРАШКУ АБО ЗВАЛЯТИ ПРИКРАСУ ВОВНИ

Черга з дорослих і малечі, вогники у деревах, з динаміків долинає «Let It Snow» (тобто, «Хай сніжить») Френка Сінатри. І хоча снігу немає, панує святковий настрій. Організатори фестивалю зібрали у «Мистецькому Арсеналі» більше ста майстрів з усієї України, що представляють подарунки на будь-який смак: від кумедних капців з повстю до ексклюзивних емалей. А ще у програмі «Різдвяного Арсеналу» — квести, майстер-класи, концерти, літературні читання і традиційна Пошта Святого Миколая.

ПРОГУЛЯНКА КРАЇНОЮ ЧУДЕС

Кожні дві години на фестивалі проводять інтерактивну виставу для дітей за мотивами «Аліси в Країні чудес» Льюїса Керрола. Діти разом із Алісою шукають Діда Мороза, якого викрали, а для цього — проходять через кролячу нору, виконують забаганки Королеви Сердець, розважають Капелюшника. «Цього року виповнюється 150 років «Алісі в Країні Чудес», і тому ми проводимо цю виставу, — пояснює Наталія Заболотна, генеральний директор музейного комплексу «Мистецький Арсенал». — За п’ять років активної роботи «Мистецького Арсеналу» його відвідало близько трьох мільйонів людей, і третина — це дітлахи. Пишаємося цим, бо цей мільйон вже не казатиме, що музей — це нудно».

УКРАЇНЦІ ЛЮБЛЯТЬ ГУМАНІТАРІЇВ

«Діячі України» — проект, відомий багатьом. Оригінальні образи славетних письменників, науковців, художників, які створили учасники клубу ілюстраторів Pictoric, знають з виставок у Львові, Києві, Запоріжжі, Дружківці, ці плакати представляють в аеропорту «Бориспіль». До свят ілюстратори створили календар на 2016 рік з видатними українцями. «Такий собі підсумок. Спочатку думали якось прив’язувати діячів до певних місяців, але зрештою орієнтувалися по образах плакатів, до якого місяця вони більше підходять, — розповідає співкуратор Pictoric Олег Грищенко. — Найпопулярніші плакати — з Довженком, Лесею Українкою, Гоголем, Шевченком. Ще цікавляться Сікорським, Малевичем. Взагалі, гуманітарії лідирують».

СЕКРЕТИ БАЛКАНСЬКИХ СОЛОДОЩІВ

Ріки глінтвейну і море карамелі, гори шоколаду і тістечок — поїсти в Україні люблять, а готувати вміють, тому різних смаколиків на «Різдвяному Арсеналі» чимало. Марко Мілетич, серб, разом із дружиною Тетяною готує і продає балканські солодощі. Акцент — на пісних тістечках. Люди розмітають солодощі з інжиром, горіхами, кунжутом, кокосом — тістечка невеликі, тому хочеться скуштувати все. Тетяна Мілетич ділиться рецептом страви до свят: «Мак дуже люблять і в Україні, і на Балканах, тому можна приготувати тістечка з нього. Спочатку мак треба запарити і перетерти — на м’ясорубці або у ступі, як у давнину. Потім розтопіть цукор і зробіть з нього карамель. Карамель треба перемішати з маком і додати мед. Зачекайте, доки маса застигне і сформуйте кульки. Тістечка можна подавати так або вкрити шоколадом».


«День» — УЖЕ ТРАДИЦІЙНИЙ УЧАСНИК «РІЗДВЯНОГО АРСЕНАЛУ». НА НАШОМУ СТЕНДІ ЗНАЙДЕТЕ РОЗУМНІ ПОДАРУНКИ ДЛЯ БАТЬКІВ, ДІТЕЙ, ДРУЗІВ. А ЩЕ МОЖЕТЕ «ПРОДЕГУСТУВАТИ» СВІЖИЙ ВИПУСК НАШОГО ГЛЯНЦЮ — «МАРШРУТ №1. ЧАС ГЛІНТВЕЙНУ»

СЮРПРИЗ З РОЗУМОМ

Подарувати цікаву книгу — все одно, що подарувати гарного співрозмовника. На «Різдвяному Арсеналі» представлено десятки видавництв: наукова і дитяча література, путівники, мистецькі альбоми — голова йде обертом від вибору. Є і стенд «Дня» з нашими книгами, свіжими газетами і глянцями «Маршрут №1». А ще — з нашою фірмовою продукцією, термокружками «Тепло з «Днем» і колекційними хустками. Тож, «День» підготував подарунки на різні смаки — приходьте до нашої ятки і переконайтеся.

ДЛЯ СВЯТКОВОГО НАСТРОЮ

Який твір мистецтва найбільше асоціюється з зимовими святами? Це запитання «День» поставив засновнику і куратору арт-центру «Я Галерея» Павлу Гудімову. «Це — «Christmas Songs» Френка Сінатри. І, звісно, «Щедрик» Миколи Леонтовича, за кордоном відомий як «Carol of the Bells». Нічого кращого немає! — переконаний Павло Гудімов. — Назвати щось з візуального мистецтва важко. Мабуть, це — містичний образ Санта Клауса, головного святого, головного чарівника, казкаря. Американський митець Пол Маккарті свого часу зробив цікавий та ексцентричний перформанс з використанням цього образу».

Зимові свята — це, насамперед, очікування дива. Багато див, направду, ми можемо зробити власними руками. Допомогти тому, хто поруч, влаштувати сюрприз близькій людині — оцінюйте свої можливості самі. Але у будь-якому разі «Різдвяний Арсенал» кожному підкине ідеї того, як створити казку — для себе і для людей навколо. Фестиваль триває до 20 грудня у Національному  культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: