За рішенням Київського районного суду Харкова, заборону на публікацію результатів виборів у Харківську обласну раду знято. I завтра відбудеться перша сесія депутатів V скликання, що обіцяє бути цікавою. Спостерігачі заінтриговані поведінкою Партії регіонів, представники якої весь час обіцяли на першій же сесії винести на обговорення питання про недовіру губернатору Арсену Авакову (на фото). Коли ж дата сесії була оголошена, регіонали загадково вирішили не влаштовувати вотуму недовіри голові обладміністрації.
Новий депутатський корпус облради набагато більший за попередній: замість 68-ми депутатів зараз буде 150. На 18-й день після виборів облвиборчком встановив, що до облради проходять сім партій. Абсолютний лідер — «Регіони» — отримують 83 мандати. На другому місці — БЮТ із 21 депутатським кріслом. На третьому — «Наша Україна» — 12 депутатів. Iнші партії отримали «дрібниці». Офіційне оголошення результатів виборів затримували судові позови незадоволених результатами партій-аутсайдерів. Так, представники Блоку Гошовського «За Союз» стверджували, що, визначаючи набрані партіями відсотки, тервиборчком не мав враховувати тих, хто проголосував проти всіх або зіпсував бюлетень. Спостерігачі блоку Литвина заявили про невідповідність у протоколах голосування загальної кількості виборців із кількістю бюлетенів, вкинутих в урни. Подібні заяви призвели до того, що був ініційований перерахунок голосів у трьох дільницях. Однак він показав: помилок, що могли б вплинути на результати виборів, не було допущено.
В умовах невизначеності стратегії більшості в облраді — Партії регіонів — перспектива подальшої співпраці Арсена Авакова з депутатами доволі туманна. Принаймні «недовіра» губернатору не загрожує на першій сесії, оскільки на порядку денному засідання депутатів нового скликання такий пункт відсутній. Таке враження, що з головою облдержадміністрації грають у «кішки-мишки», даючи привід думати, що йому нададуть можливість працювати на своїй посаді й надалі, а насправді у найнесподіваніший момент «підсунуть свиню» й покажуть на двері. Щоб піднести Авакову неприємний сюрприз, вистачить 100 голосів депутатів, незадоволених його роботою. Якщо рішення про недовіру буде прийняте двома третинами від складу облради, то Президент зобов’язаний відправити у відставку керівника обласної державної адміністрації. «Добавки» в голосах можна чекати від комуністів і вітренківців. Однак, як вважають політологи, конфліктувати «біло-синім» радам із «помаранчевими» губернатором і головами районів не вигідно. Адже ще невідомо, наскільки буде прийнятніша для рад нова кандидатура, яку призначать на звільнене місце. Згідно із законом, право призначати та звільняти голів області та районів усе ще зберігається за Президентом.