Віталій ХОМУТИННИК, народний депутат України, фракція «Регіони України»:
— Від повторного голосування 26 жовтня ми чекаємо перемоги і тільки перемоги. Ми повні оптимізму і для досягнення своєї мети готові робити все, що в рамках законодавства України — не менше і не більше. Я не маю сумніву, що люди готові ще раз підтримати нашого кандидата — прем’єр- міністра України Віктора Януковича. Якщо говорити про те, чи буде це голосування результативним, то все залежить від культури голосування на території всієї України, від того, скільки зловживатимуть сторони процесу. Ми готові до будь-якого розвитку подій. Якщо зафіксуємо порушення, однозначно оскаржуватимемо результат у судах. Але це — лише в разі програшу, на що ми явно не розраховуємо.
Будь-який переможець виборів — чи то буде Віктор Янукович, чи то Віктор Ющенко, він повинен відразу ж розпочати діалог зі своїм опонентом, зробити все можливе, щоб той не перейшов у жорстку опозицію. Бо якщо діалог не почнеться, а триватиме протистояння, це буде загрозою того, що значна кількість регіонів просто не визнає майбутнього президента. Внаслідок чого, своєю чергою, ми отримаємо досить погані наслідки і в політичному, і в соціально-економічному плані. Так що, чи то буде хоч Ющенко, хоч Янукович, але відразу ж після виборів новий Президент повинен сісти за стіл і разом із колишнім суперником шукати шляхiв вирішення всiх проблем, що накопичилися в Україні. Вияв амбіцій тут не припустимий. Сподіваюся, у кожного з фіналістів президентських перегонів знайдеться доволі мудрості й інтереси народу, інтереси країни переважать.
Чи є вибір між двома кандидатами вибором шляху розвитку для нашої країни? Безперечно, кандидати відрізняються один від одного. Однак нинішні вибори далеко не такі, як попередні, коли ми обирали між комуністичною ідеєю та ідеєю демократичною. Зараз обидва кандидати є правоцентристами, якщо виходити з їхньої політичної ідеології, виступають за вільне, демократичне суспільство. Відмінності є у поглядах — як на питання зовнішньої політики, так і на питання розвитку економіки, соціальної і культурної сфери, але це — не кардинальні, не полярні відмінності. Так що потенціал для діалогу вельми значний.